66 ogledov

Olimpija si je z zmago na stežaj odprla vrata

SŽ Olimpija Profimedia
Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 51. kroga lige ICEHL premagali italijanski Bolzano z 3:2 (2:0, 0:2, 1:0).

Ljubljanski hokejisti so si pred zadnjima dvema tekmama rednega dela lige ICEHL že zagotovili mesto vsaj v kvalifikacijah za končnico, danes pa so si po zmagi proti Bolzanu na široko odprli vrata za nastop v četrtfinalu tega tekmovanja.

Po tretji zaporedni zmagi so zdaj zmaji peti in imajo 73 točk po 45 tekmah. S tem imajo lepo prednost pred šestim Pustertalom, sedmim Znojmom ter osmim Celovcem.

V domači dvorani Tivoli so zmaji udarno začeli in že po štirih minutah in pol vodili z 2:0. Po slabih treh minutah je bil natančen Tadej Čimžar po podajah Nika Simšiča in Aleksandra Magovaca, vodstvo pa je minuto in pol kasneje s hokejistom več na ledu podvojil Blaž Tomaževič po asistencah Čimžarja ter Mitje Robarja.

V nadaljevanju prve tretjine, obe ekipi sta na gol tekmeca sprožili po devet strelov, zadetkov ni bilo več, je pa italijanski predstavnik v končnici druge tretjine ekspresno izenačil. V 37. minuti je najprej z igralcem več razliko znižal Nicholas Plastino, dve minuti kasneje pa je izenačil Alex Trivellato.

V zadnjo tretjino je ljubljanska zasedba krenila odločneje in sprva ob koncu 48. minute zapravila lepo priložnost dva na ena, nato pa je le nekaj sekund kasneje domači ekipi vodstvo zagotovil Rok Kapel.

Bolzano je imel lepo priložnost za izenačenje v 55. minuti, ko je sam pred Žana Usa zadrsal Daniel Ciampini, a se je slovenski vratar izkazal (31 obramb) ter ohranil vodstvo Olimpije.

Žan Us | Avtor: Profimedia Profimedia

V zadnjih treh minutah so Italijani močno pritisnili s hokejistom več, potem ko je njihov vratar odšel z ledu, a do zadetka niso prišli.

Zadnji krog rednega dela v ligi ICEHL bo na sporedu v nedeljo, SŽ Olimpija bo gostovala pri ekipi Vienna Capitals.