6 ogledov

Olimpija v zaključku ublažila poraz (2:4)

Chiodo D'Alvise McBride Coulombe Telemach Olimpija KAC Celovec liga Ebel Saša Despot
Hokejisti Telemach Olimpije so v 24. kolu razširjene avstrijske lige Ebel z 2:4 izgubili proti češkemu Orli Znojmo. Domači so povedli že s 4:0, Ljubljančani pa so se prebudili v zadnji tretjini, ko so v eni minuti nanizali dva gola. Zadela sta Cvetek in Ograjenšek.

Ljubljanski hokejisti imajo za sabo zelo uspešen niz tekem. Po reprezentančnem premoru so premagali Medveščak v gosteh, dvakrat Beljačane in iztržili točko proti Linzu. Tokrat jih je čakalo težko gostovanje na Moravskem, kjer so sicer zmagali takoj na začetku sezone, a se je nato češko moštvo povzpelo v zgornji del lestvice, Ljubljančani pa so padli na rep, od koder so se prav z zadnjo zmago rešili in prvič po dolgem času prišli na deveto mesto. Tretji letošnji slovensko-češki obračun je na koncu pripadel Čehom.

V predhodnih treh tekmah na Češkem so se Ljubljančani vedno domov vrnili veseli z dvema točkama. Vsekakor so želeli to tradicijo nadaljevati tudi to pot, a niso prikazali takšne igre. Domači so krenili silovito, a je vratar Jerry Kuhn uspešno zaustavljal vse poskuse domačih vse do deset sekund pred koncem prve tretjine, ko ga presenetil Martin Planek in razveselil domače navijače.

V drugi tretjini na začetku kljub pritisku domačih ni kazalo na poraz, še posebej ko je v 27. minuti imel priložnost Michael Ratchuk, a je iz bližine meril mimo gola. Ko pa domači v 32. povedli z 2:0 ter slabe tri minute kasneje še s 3:0, so gostje izgubili ritem in Čehi so vršili pritisk proti ljubljanskemu čuvaju mreže, ki je reševal kar se je rešiti dalo.

V zadnjem delu so tudi gostitelji nekoliko stopili s plina, a kljub temu dosegli še četrti gol, ko je bilo jasno, da bo prva zmaga v medsebojnih tekmah na domačem ledu ostala v rokah Znojma. V 57. minuti je prišel kanček upanja za Ljubljančane, v razmaku 23 sekund sta zadela Igor Cvetek in Ken Ograjenšek, a so domači zdržali in prišli do pomembne zmage, s katero so Olimpiji ušli na velikih sedem točk razlike. Naslednja tekma zmajev bo v nedeljo v domači dvorani Tivoli, kamor prihaja zadnjeuvrščeni Innsbruck.

Liga EBEL, 24. kolo:

Orli Znojmo : HDD Olimpija 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Planek (20), Havlik (32), Bartos (34), Jarusek (47); Cvetek (57), Ograjenšek (57)

SAPA Fehervar : Innsbruck 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)
Metcalfe (52), Kovacs (54); Mössmer (12), Höller (19), Bartlett (23), Fox (49), Lemieux (60)

KAC Celovec : Liwest Linz 2:1* (0:0, 1:1, 0:0)
Lundmark (28), Myers (65); Lebler (22)

Dornbirner EC : VSV Beljak 3:2* (0:0, 1:1, 1:1)
Mitchell (38, 65), Bois (53); Damon (32), Ryan (48)

Red Bull Salzburg : Medveščak Zagreb 2:6 (1:2, 0:1, 1:3)
Hofer (9), heinrich (58); Miller (9), Jeffrey (13), Perkovich (38), Naglich (43), Koren (54), Zanoski (57)

Vienna Capitals : Graz 99ers 3:4* (2:0, 0:0, 1:3)
Bjornlie (3), Lakos (12), Potter (57); Latendresse (48), Daoust (54), Ganahl (63)

* - po kazenskih strelih

Naslednja tekma zmajev bo v nedeljo v domači dvorani Tivoli, kamor prihaja zadnjeuvrščeni Innsbruck.