13817 ogledov

Britanec si ni želel nadeti kolajne

Ben Whittaker Epa
Britanski boksar ni bil zadovoljen s srebrnim odličjem.

Britanski boksar Ben Whittaker je na olimpijskih igrah v Tokiu nastopil v finalu poltežke kategorije, a moral priznati premoč Kubancu Arlenu Lopezu. Slednji je do naslova olimpijskega prvaka prišel po odločitvi sodnikov, ki so mu zmago prisodili v razmerju s 4:1.

Po porazu je Whittaker v solzah zapustil ring, na svečani podelitvi kolajn pa si srebrne kolajne ni želel nadeti okoli vratu. Kasneje je pojasnil razlog.

"Izgubil sem borbo za zlato in zato ne morem slaviti srebrne kolajne. Prepričan sem, da bom po nekaj letih dojel, da gre vseeno za velik uspeh. A zdaj nisem osvojil srebra, ampak sem izgubil zlato. Zato sem odreagiral tako čustveno. Nihče ne trenira, da bi osvojil srebrno ali bronasto kolajno," je izjavil Whittaker.

Ben Whittaker | Avtor: Epa Epa

Mourad Aliev OI Šport Francozi po dvoboju: To je odvratno, grozno in sramotno

Bron sta v tej kategorji (od 75 do 81 kilogramov) osvojila Rus Imam Kataev in Azerbajdžanec Alfonso Dominguez.