Šport > Olimpijske igre
12199 ogledov

Bogatajeva olimpijska prvakinja, Križnarjeva bronasta

Epa
Slovenska smučarska skakalka Urša Bogataj je osvojila naslov olimpijske prvakinje na srednji napravi v Pekingu. Slovenski uspeh je z bronastim odličjem dopolnila Nika Križnar.

Slovenske smučarske skakalke so se odlično odrezale na edini posamični preizkušnji na srednji napravi v centru Zhangjiakou. Varovanke glavnega trenerja Zorana Zupančiča, ki so sijajno formo kazale že na treningih in v poskusni seriji, so na eni tekmi Sloveniji priborile kar dve medalji!

Naslov olimpijske prvakinje je pripadel Urši Bogataj (239,0), ki je bila po prvi seriji druga, v finalu pa je pristala pri 100 metrih in za 2,2 točke ugnala vodilno po polovici tekme Nemko Katharino Althaus (236,8). Ta je v drugi seriji zmogla zgolj 94 metrov, kar je zadostovalo za srebrno medaljo.

| Avtor: Epa Epa

Z bronom se je okitila aktualna zmagovalka skupnega seštevka za svetovni pokal Nika Križnar (232,0), ki je v finalni seriji zadržala tretje mesto, na četrto pa se je s petega zavihtela Japonka Sara Takanashi (224,1).

To sta bili prvi medalji za Slovenijo na letošnjih ZOI. Bogatajeva je po Tini Maze postala prva Slovenka z zlato medaljo na ZOI, kjer ima Slovenija po zaslugi Križnarjeve zdaj 13 bronastih odličij. Število medalj v smučarskih skokih se je povzpelo na pet.

Smučarske skakalke Zgodovinsko Šport Oglasili so se predsednik, Počivalšek in Fajonova, to pa je sporočila Tina Maze

V najboljši deseterici sta končali tudi Ema Klinec in Špela Rogelj. Obe sta v finalu izgubili po eno mesto, Klinčeva je nazadovala na peto (215,4), Rogljeva pa na deveto (184,2).

To je bila edina posamična preizkušnja za smučarke skakalke na teh ZOI. Skakalke do konca iger čaka samo še ponedeljkov nastop na mešani ekipni tekmi.

Izide tekme si lahko ogledate TUKAJ.

Urša Bogataj Nika Križnar Dodaten razlog Šport Najboljši prijateljici razkrili, zakaj sta po tekmi tako jokali: "Zato, ker sva..."

Poskusna serija

Pred začetkom tekme so se skakalke pomerili v poskusni seriji, v kateri so orlice zasedle tri od prvih štirih mest. Najboljša je bila Nika Križnar, ki je s 107,5 metra zabeležila nov neuradni rekord skakalnice. Za pol metra jo je kasneje na tekmi preskočila Urša Bogataj.

Bogatajeva (104,5 m) je na ogrevanju zasedla drugo mesto, Ema Klinec (96 m) pa četrto. Popolno slovensko prevlado je s tretjim dosežkom razbila Katharina Althaus (94 m). Špela Rogelj je bila v poskusni seriji 22. (84,5 m).