159 ogledov

Po koncu zmagovite serije zdaj še drugi poraz Kraljev

Anže Kopitar Profimedia
Kralji so izgubili še drugič zapored.

Po hudem porazu v ponedeljek proti Boston Bruins (7:0) so hokejisti Los Angeles Kings izgubili tudi na gostovanju pri Dallas Stars. Domači so v drugi tretjini dosegli štiri zadetke in na koncu slavili s 4:3.

Šest od sedmih zadetkov je padlo v drugem delu igre. Ryan Suter je izenačil na 3:3 manj kot minuto pred koncem tretje četrtine, Aleksander Radulov pa je 46 sekund za tem postavil končni izid. Anže Kopitar je dvakrat streljal proti nasprotnim vratom, a brez uspeha.

Los Angeles Kings - dva zadetka je dosegel Arthur Kalijev - so pri izkupičku 29 - 19 - 7, oziroma so izgubili drugič zapored po nizu petih zmag.

Naslednjo tekmo bodo Kings, trenutno peti na zahodu, igrali iz sobote na nedeljo po slovenskem času pri devetouvrščeni ekipi vzhoda Columbus Blue Jackets.

Na ostalih prizoriščih je Buffalo Sabres v gosteh premagal Toronto s 5:1, New York Rangers je ugnal St. Louis Blues s 5:3, Seattle Kraken pa je bil s 4:3 boljši od Nashville Predators.

* Izidi:
Toronto Maple Leafs - Buffalo Sabres  1:5
New York Rangers - St. Louis Blues    5:3
Dallas Stars - Los Angeles Kings      4:3
(Anže Kopitar v 19:54 minutah dva strela za Los Angeles)

2. St Louis      32  15    6  191:146   70
3. Minnesota     31  17    3  191:162   65
4. Nashville     30  20    4  166:155   64
5. Dallas        30  20    3  155:154   63
6. Winnipeg      24  21    9  163:166   57
7. Chicago       19  27    8  134:185   46
8. Arizona       14  35    4  122:195   32