42 ogledov

Remi Slovenije odmeva, San Marino zabil gol

nogomet Slovenija Saša Despot
Na torkovih nogometnih tekmah kvalifikacij za SP 2018 v Evropi odmeva remi Slovenije proti favorizirani Angliji, predvsem pa večje število zrelih slovenskih priložnosti. Povsem drugače gre svetovnim prvakom Nemcem, ki so z 2:0 (2:0) premagali Severno Irsko in v boju za Rusijo ostajajo 100-odstotni.

Slovenija je bila tista, ki je prekinila serijo 14 zaporednih angleških zmag. Na lestvici pa se je položaj močno zakompliciral, saj se je na drugo mesto prebila Litva, ki je z 2:0 (0:0) premagala Malto in ima enako število točk kot Slovenija. Do prve zmage je prišla tudi Slovaška, ki je visoko s 3:0 (1:0) ugnala Škotsko in tokratnim tekmecem preprečila, da bi se na prvem mestu izenačili z Angleži. Angleško javnost sicer prvo mesto ni zadovoljilo:

V skupini C vodijo Nemci, za katere sta proti Severni Irski že zgodaj zadela Julian Draxler (13.) in Sami Khedira (17.), statistike pa se veseli tudi selektor Joachim Löw, ki je z Nemci dosegel 94. zmago in izenačil rekord Seppa Herbergerja. Obenem velja Izpostaviti, da Nemci v tokratnih kvalifikacijah še niso prejeli gola.

Presenetljivo so na drugem mestu nogometaši Azerbajdžana, ki so zmagama iz uvodnih nastopov dodali remi (0:0) z gostovanja na Češkem. Norveška je s 4:1 (1:0) ugnala San Marino, a je bil San Marino blizu presenečenju, saj je bil izid v 77. minuti še poravnan na 1:1. Ko je v 54. minuti za izenačenje poskrbel Mattia Stefanelli, se je utrgalo tudi nekaterim tviterašem. To je bil šele tretji zadetek San Marina po letu 2008.

V skupini E je presenetljivo v vodstvu Črna Gora, ki je v gosteh po golu Fatosa Bećiraja v 32. minuti z 1:0 (1:0) premagala Dansko. Dve zmagi in remi imajo tudi Poljaki, ki so bili danes po zaslugi Roberta Lewandowskega in njegovega gola v 95. minuti z 2:1 (0:0) boljši od Armencev. Presenečenje je tudi 0:0 med Kazahstanom in Romunijo.