22 ogledov

Serena le še 39 mest za Hercogovo

polona hercog osvojila bastad EPA
Serena Williams se je na novi lestvici WTA vrnila v prvo stoterico, a ostaja 39 mest za za najboljšo Slovenko Polono Hercog, ki je zdrsnila na 40. mesto. V stoterici ostaja Blaž Kavčič.

Polona Hercog je na novi lestvici WTA izgubila eno mesto in je na 40. mestu. Še pred dvema tednoma je bila po uvrstitvi v finale turnirja v Palermu na zanjo rekordnem 36. mestu. Nastja Kolar, evropska prvakinja do 18 let, se je na turnirju v Olomoucu uvrstila v polfinale in z 260. napredovala na 237. mesto. Prva deseterica je ostala nespremenjena. Vodi Danka Caroline Wozniacki pred Belgijko Kim Clijsters in Rusinjo Vero Zvonarjovo. Američanka Serena Williams se je po zmagi v finalu Stanforda prebila med prvo stoterico. Nekdanja prva igralka sveta je z 169. mesta napredovala na 79.

Blaž Kavčič je na lestvici ATP izgubil eno mesto in je zdaj 76. Najvišje doslej in tudi v zgodovini slovenskega moškega tenisa je bil 13. junija, ko je bil 72. Vrh razpredelnice ostaja nespremenjen; Srb Novak Djoković je pred Špancem Rafaelom Nadalom in Švicarjem Rogerjem Federerjem. Edina sprememba med deseterico je na osmem mestu; Čeha Tomaša Berdycha je prehitel Američan Mardy Fish.