24 ogledov

Shiffrinova razred zase

Mikaela Shiffrin slalom St. Moritz EPA
Američanka Mikaela Shiffrin je zmagovalka zadnjega slaloma za svetovni pokal alpskih smučark v tej sezoni.

V prepričljivem vodstvu s prednostjo 72 stotinke sekunde je bila Mikaela Shiffrin že po prvi vožnji, v finalu pa je bila razred zase za 20. zmago v svetovnem pokalu, ki jo je potrdila z naskokom 2,03 sekunde pred danes drugo Slovakinjo Veroniko Velez Zuzulovo.

Slalomska olimpijska in svetovna prvakinja Shiffrinova je osvojila še peto slalomsko zmago v tej sezoni ter bi vzela tudi slalomski seštevek, če ne bi bilo poškodbe zaradi katere je izpustila del sezone. Enaindvajsetletna Američanka je tako sezono končala na četrtem mestu v slalomskem seštevku, z zaostankom 211 točk za Švedinjo Frido Hansdotter. Pred Shiffrinovo so se v slalomskem seštevku uvrstile še danes četrta Švicarka Wendy Holdener (-150 točk) ter Slovakinja Velez Zuzulova (-85 točk).

Prvi mali kristalni globus za zmago v posebnem slalomskem seštevku si je že pred zadnjim slalomom priborila Hansdotterjeva (711 točk), ki je na prvi progi zaostala 1,26 sekunde za peti čas. Na drugi progi pa je nadoknadila zaostanek ter sezono končala s sedmimi stopničkami, s tretjim mestom, za zmagovalko je zaostala 2,31 sekunde. Hansdotterjeva je zmagala n aslalomu v Flachauu, ob tem pa je bila še šestkrat na stopničkah.

Jutri v akciji Drevova

Nobena od slovenskih slalomistk se ni uvrstila na slalomski finale sezone v St. Moritzu, kjer je lahko tekmovalo le najboljših 25 slalomistk v sezoni. Poslednji slovenski nastop bo v nedeljo na ženskem veleslalomu z Ano Drev.

Švicarka Lara Gut, ki bo v nedeljo dobila svoj premierni veliki kristalni globus za skupno zmago v seštevku svetovnega pokala, je današnji slalom izpustila.