23 ogledov

Tresoče roke zmajev za zmago volkov

Dino Murić Union Olimpija Cibona KK Union Olimpija/Aleš Fevžer
Oba slovenska kluba v regionalnem tekmovanju sta doživela poraz. Krka je v Zagrebu pričakovano klonila proti Cedeviti (100:75), precej bolj boleč pa je bil domači spodrsljaj Olimpije proti Ciboni, ki je do pomembne zmage v boju za play-off prišla po velikem preobratu v zadnji četrtini (74:77).

Košarkarji Union Olimpije so doživeli drugi zelo boleč poraz v zadnjih treh dneh. V soboto so odpovedali na gostovanju v Novem mestu in visoko izgubili s Krko, tokrat pa so pred domačimi gledalci zapravili visoko prednost proti Ciboni in vpisali šesti poraz v ligi ABA. V vsem skupaj je dobro le, da so s Hrvati izgubili za manj, kot so zmagali na prvi tekmi v Zagrebu.

Ljubljančani so povsem sami krivi za poraz. Dve točki so imeli v žepu večji del tekme, v zaključku pa so odigrali izjemno slabo, nezbrano in brez prave ideje. Dino Murić je spoznal, kako kratka je v športu pot od junaka do krivca za poraz. Mlajši od bratov Murić je Olimpijo v prvem polčasu praktično sam popeljal do visoke prednosti; v prvi četrtini je dosegel 14 točk ob metu iz igre 5:7, tako da so zmaji na odmor odšli s 15 točkami naskoka.

A čeprav Murić v nadaljevanju ni bil več pri metu, je Olimpija nadzorovala potek tekme. Tudi ko se je Cibona na začetku zadnje četrtine približala na tri točke zaostanka, je zmogla delni izid 9:0 in vodstvo s 72:60. A v tem trenutku se je zeleno-belim ustavilo. Murić je v zadnjih treh minutah zgrešil štiri proste mete v nizu, Cibona pa se je v tem času približevala in s košem Anteja Žižića 11 sekund pred koncem povedla s 75:74. Domači so imeli dovolj časa za zadnji napad, a je Marko Marinović zgrešil s polrazdalje.

Cedevita proti Krki do stotice

Joksimović Cedevita Krka  | Avtor: KK Cedevita/Marin Sušić KK Cedevita/Marin Sušić
Potem ko so košarkarji Krke v soboto proti Unionu Olimpiji prekinili niz šestih porazov v ligi Aba, so v 14. krogu doživeli nov neuspeh. Na gostovanju pri evroligaški Cedeviti so izgubili s 75:100, kar je njihov drugi najvišji poraz v sezoni. Krka je tako v drugi del regionalnega tekmovanja vstopila z osmim porazom.

Košarkarji Krke so bili v Domu sportova v Zagrebu brez možnosti za uspeh. Že v štartu so zaostali za tekmecem, ki je nato rutinirano držal prednost in zanesljivo prišel do jubilejne desete zmage. Cedevita je bila v prvem polčasu naravnost fantastična v napadu; do 15. minute, ko se je razlika prvič povzpela na 20 točk (46:26), je iz igre zgrešila vsega pet metov (17:22). Ob takšni napadalni predstavi in ob dejstvu, da tudi Krka ni bila slaba v napadu, je Cedevita v prvem polčasu dosegla 55 točk, za malenkost skromnejša pa je bila v drugem delu. Vseeno je na koncu prvič v sezoni v ligi ABA prišla do 'stotice', ki je hkrati šele tretja med vsemi klubi v tej sezoni.

Pri Krki so bili najučinkovitejši Erjon Kastrati, ki je dosegel 20 točk ob metu iz igre 9:11, Mirko Mulalić s 16 točkami in Chris Booker, ki jih je dosegel 14. Letos prvi strelec Novomeščanov Malcolm Armstead je zbral 3 točke in 10 podaj.