18 ogledov

Zmaji brez težav ugnali Levski, nov poraz Krke

Dino Murić Union Olimpija Levski Sofija Union Olimpija/Aleš Fevžer
Ljubljanski košarkarji so v Stožicah po pričakovanjih gladko ugnali Levski (89:70) in se utrdili pod vrhom lestvice. Krka je gostovala na Madžarskem in znova izgubila (63:59).

Košarkarji Uniona Olimpije so suvereno zabeležili osmo zmago v ligi ABA. Pred domačimi gledalci v Stožicah - tekma je bila že ob 14. uri zaradi nedeljskega koncerta Bryana Adamsa - so premagali zadnjeuvrščeno moštvo lige, bolgarski Levski. Za Ljubljančane je bila to peta zmaga v zadnjih šestih tekmah lige ABA, za košarkarje iz Sofije pa jubilejni deseti zaporedni poraz.

Končna razlika 19 točk je realen odraz dogajanja na parketu. V prvih dveh četrtinah so bili zeleno-beli navdahnjeni v napadu, v prvem polčasu so dosegli 55 točk. V tretji četrtini jim je motivacija popustila, tako da so v desetih minutah dosegli vsega dva koša iz igre, v zadnjem delu pa so znova dokazali svojo premoč. Z delnim izidom 11:0 so v startu zadnje četrtine rešili vse dvome o zmagovalcu (74:56).

Osrednji figuri dvoboja sta bila Marko Marinović (trojke 6:7), ki je dosegel 23 točk, od tega 18 v drugem polčasu, ter Dino Murić (met za dve točki 8:11, indeks 26), ki je 17 od svojih 22 točk zbral v prvem delu. Omeniti velja še dvojni dvojček Alena Omića - 10 točk, 14 skokov.

Šesti zaporedni poraz Krke

Kriza slovenskih državnih in pokalnih prvakov se nadaljuje. Na gostovanju na Madžarskem je Krka vpisala skupno sedmi poraz v ligi ABA oziroma šestega v nizu. Novomeščani v ligi ABA niso zmagali že od 1. novembra, kar za njih zagotovo ni dober obet pred naslednjo tekmo prihodnjo soboto, velikim slovenskim derbijem z Unionom Olimpijo v dvorani Leona Štuklja.

Že uvodne minute so nakazale, da bo imela Krka znova težko delo. Na začetku druge četrtine so namreč gostitelji povedli z 21:10, ob tem, da so varovanci trenerja Aleksandra Džikića metali iz igre zgolj 4:19. V nadaljevanju so sicer nekoliko popravili učinkovitost v napadu, toda v vodstvo se niso več prebili. V zadnji četrtini so prišli na 49:45, nato znova hitro zaostali z 47:58, in čeprav je končen rezultat relativno tesen, možnosti za zmago Krka ni imela.

Jasmin Hukić (18 točk) in Chris Booker (17 točk, 10 skokov) sta dosegla več kot 60 odstotkov točk Krke, vsi ostali igralci so igrali pod kritiko. To še zlasti velja za prvega strelca Novomeščanov Malcolma Armsteada, ki je dosegel 8 točk ob metu iz igre 4:14.