25 ogledov

Uvod v prvenstvo pripadel Mariborčanom

Usoda je želela, da je Renato Vugrinec ravno po tekmi s Koprom oznanil slovo od Žurnal24 main
Rokometaši mariborskega Branika so v 1. krogu 1. NLB Leasing lige pred 250 gledalci premagali novomeško Krko s 35:27 (15:14). Odigrane so bile tudi prve tekme v letošnjem Pokalu Slovenije.

Braniku in Krki je pripadla čast, da sta odprla novo sezono državnega prvenstva. Mariborčani so na parketu dvorane Tabor gostili Dolenjce, ki so se kljub svoji mladosti izkazali za precej neugodnega tekmeca. To so pokazali predvsem v prvem polčasu, ko so domačim rokometašem povzročali kar nekaj preglavic.

V 11. minuti so z dvema zaporednima zadetkoma Jerneja Papeža povedli s 7:5, a so jih mariborski rokometaši v naslednjih dveh napadih ujeli. Okoli 250 gledalcev je izenačen dvoboj spremljalo vse do odhoda na odmor, izkušeni Renato Vugrinec pa je svojemu moštvu v zadnjih sekundah priigral minimalno prednost s 15:14.

Po prihodu iz slačilnice je "eksplodiral" mladi organizator igre pri Braniku, Miha Zarabec, ki je pred sezono prestopil iz trebanjskega Trima. Slednji je v prvi minuti drugega polčasa z dvema zaporednima goloma nakazal, kaj jim je trener Marko Šibila naročil v slačilnici. Mariborčani so tako z odločno obrambo in uspešno realizacijo v napadu v 43. minuti z golom Blaža Kleča in delnim izidom 6:0 povedli s 24:18, najvišjo prednost pa so si priigrali v 52. minuti, ko je bilo 31:23.

1. kolo 1. NLB Leasing lige:
Maribor Branik : Krka Novo mesto  35:27 (15:14)

Igral se je tudi Pokal Slovenije

Odigrano je bilo tudi prvo kolo Pokala Slovenije, v katerem je večina prvoligaških ekip prosta, v naslednji krog je že uvrščen tudi Rudar Trbovlje.

Izidi:
Herz Šmartno : Cerklje-Damahaus 30:25 (17:14) Dol TKI Hrastnik : Sevnica 26:21 (13:9) Loka : Arcont Radgona 26:22 (13:12) Col : Moškanjci-Gorišnica 21:28 (9:14)
četrtek, 6. september: 20.00 Pomurje – Krško
sreda, 12. september: 20.00 Alples Železniki – Krka