144 ogledov

Klaebo tretjič zlat

Klaebo Sundby ekipni sprint epa
Ekipni sprint smučarskih tekačev je pripadel Norvežanoma.

Norvežana Martin Johnsrud Sundby in Johannes Hoesflot Klaebo sta na zimskih olimpijskih igrah v Pyeongchangu na ekipnem sprintu smučarjev tekačev osvojila olimpijski naslov. Norveški dvojec je zmagal pred ruskima olimpijskima športnikoma Denisom Spicovom in Aleksandrom Bolšunovom, tretja pa sta bila Francoza Maurice Manificat in Richard Jouve.

Za Klaeba je bila to še tretja zlata medalja iger in je ob francoskem biatloncu Martinu Fourcadu še tretji zimski olimpijec, ki je na igrah v Južni Koreji osvojil tri zlata odličja.

Slovenska tekača Janez Lampič in Miha Šimenc sta nastope končala že v prvi polfinalni skupini, v kateri sta zasedla 11. mesto med 14 ekipami, skupno pa sta olimpijski nastop končala na 21. mestu.

Alenka Čebašek ekipni sprint Ekipni sprint Šport Slovenki solidni, o zlatu odločali zadnji metri