2076 ogledov

Za drugo medaljo zmanjkal en strel

Jakov Fak 15 km OI 2018 Epa
V PyeongChangu se je odvila zadnja posamična biatlonska preizkušnja na letošnjih igrah.

Tekma na 15 km s skupinskim štartom je bila zadnja individualna preizkušnja v bitalonu na ZOI 2018, do konca iger so na sporedu le še štafetni boji. Med 30 tekmovalci, ki so se bodo borili za zadnji komplet medalj, sta bila tudi dva Slovenca: Klemen Bauer in srebrni iz 20-kilometrske tekme - Jakov Fak.

Zmagal je Francoz Martin Fourcade, v fotofinišu je ugnal Nemca Simona Schemppa (+0,0/1). Tretji je bil Norvežan Emil-Hegle Svendsen (+11,2/2). Fak (+36,1/) je osvojil deseto, Bauer (+1:32.5/4) pa 20. mesto.

Jakov Fak Neprijetno Šport Spet se je zgodilo. Tokrat Faku.

S prvim streljanjem je Fak opravil brezhibno in se v drugi krog podal z drugim vmesnim časom, pred njim je bil le predstavnik Južne Koreje Timofej Lapšin. Bauer je moral v kazenski krog.

Tudi na drugem strelskem postanku je edini slovenski dobitnik kolajne v PyeongChangu meril natančno in ostal v igri za najvišja mesta. Vseh pet tarč je pokril tudi Bauer in se prebi do 12. mesta.

Sanje o medalji so se razblinile na tretjem streljanju, ko je Fak mimo poslal zadnji naboj, Bauer pa je zgrešil dvakrat. Najboljši so v idealnih pogojih merili brez napak in Slovenca pustili za seboj. Fak je padel na deseto, Bauer pa na 19. mesto.

Na zadnjem streljanju so vodilni trije grešili, medtem ko je Fak petkrat zadel. Biatlonec iz Mrkopalja kljub temu ni mogel višje od končnega desetega mesta. Bauer je zasedel končno 20. pozicijo.

V ciljnem sprintu sta o olimpijskem zlatu odločila Fourcade in Schempp, za odtenek je bil hitrejši Francoz. Zanj je to četrta zlata olimpijska medalja (druga letos), skupno pa šesta. Nemca Benedikt Doll in Erik Lesser ter Svendsen so ostali v boju za bron, prvi je prvi odpadel, Norvežan pa je v drugem tesnem obračunu za odličja za za štiri desetinke ugnal Lesserja.