Šport > Zimski športi
1348 ogledov

Hrovatova v finalu skočila med najboljše

meta hrovat Epa
Slovenska smučarka Meta Hrovat je na uvodnem veleslalomu 55. sezone alpskega smučanja osvojila odlično šesto mesto.

Meta Hrovat je uvodni veleslalom na ledeniku Rettenbach končala na šestem mestu (+2,47). Po polovici tekme je bila Kranjskogorčanka 13., z odlično finalno vožnjo pa je napredovala po lestvici navzgor.

Šesto mesto si je delila z Italijanko Sofio Goggia (+2,47).

marta bassino | Avtor: Epa Epa
Zmagala je Italijanka Marta Bassino, ki je bila najhitrejša že v prvi vožnji. Drugo mesto je osvojila branilka malega kristalnega globusa, prav tako Italijanka Federica Brignone (+0,14), tretje pa Slovakinja Petra Vlhova (+1,13), ki se je na stopničke prebila z desetega mesta.

V finalu so nastopile tri slovenske smučarke. Točke svetovnega pokala si je z 21. mestom prismučala še Ana Bucik (+5,37), ta je pridobila pet mest. Tina Robnik, 12. po prvi vožnji, je v finalu odstopila.

ana bucik | Avtor: Epa Epa

Neja Dvornik, ki trenira pod okriljem nekdanjega glavnega trenerja slovenske ženske ekipe Denisa Šteharnika in za katero je le nekaj pravih veleslalomskih treningov pa je bila prepočasna za uvrstitev v drugo vožnjo (48. mesto/+5,13).

Lanska zmagovalka ledeniškega veleslaloma Novozelandka Alice Robinson je bila tokrat šele 12. (+3,65), z drugo vožnjo je izgubila kar osem mest. Mikaela Shiffrin ni pripotovala v Sölden, saj okreva po poškodbi hrbta.

Šesto mesto je najboljši rezultat Mete Hrovat v Söldnu.

meta hrovat | Avtor: Epa Epa

vonn shiffrin Spopad kraljic Šport Prijateljstvo zgolj farsa, Vonnova povedala resnico o Shiffrinovi
Izidi:
 1. Marta Bassino (Ita)          2:19,69        1:09,54 1:10,15
 2. Federica Brignone (Ita)      2:19,83 +00,14 1:10,12 1:09,71
 3. Petra Vlhova (Slk)           2:20,82 +01,13 1:11,56 1:09,26
 4. Michelle Gisin (Švi)         2:20,99 +01,30 1:10,72 1:10,27
 5. Mina Fürst Holtmann (Nor)    2:21,44 +01,75 1:10,46 1:10,98
- odstop v 2. vožnji: Tina Robnik (Slo)
- ni se uvrstila v finalno vožnjo: Neja Dvornik (Slo)

- skupni vrstni red:
 1. Marta Bassino (Ita)       100
 2. Federica Brignone (Ita)    80
 3. Petra Vlhova (Slk)         60
 4. Michelle Gisin (Švi)       50
 5. Mina Fürst Holtmann (Nor)  45