287 ogledov

Soliden nastop slovenskega aduta

Žan Kranjec Epa
Noelu zmaga na uvodnem slalomu v Val d'Iseru, Kranjec 18.

Francoz Clement Noel je zmagovalec uvodnega moškega slaloma sezone svetovnega pokala alpskih smučarjev. Noel je s prednostjo kar 1,40 sekunde slavil v domačem Val d'Iseru pred Švedom Kristofferjem Jakobsenom. Tretji je bil Hrvat Filip Zubčić (+1,85). Žan Kranjec je slalomsko sezono odprl z 18. mestom (+2,88), v minuli se nikoli ni uvrstil med dobitnike slalomskih točk. Nazadnje je v finalu slalomov za svetovni pokal vozil pred 23 meseci in sedmimi dnevi, 5. januarja lani v Zagrebu, ko je bil 19.

Na startu sta bila le dva Slovenca. Aljaž Dvornik je prvo vožnjo predčasno končal po napaki in odstopu.

Karavana se bo preselila v italijanske Dolomite, s preizkušnjami v hitrih disciplinah v Val Gardeni, z veleslalomoma v Alta Badii in nočnim slalomom v Madonni di Campiglio ter za zaključek koledarskega leta s smukom in superveleslalom v Bormiu.