298 ogledov

Ilka Štuhec potrdila vrhunsko formo

Ilka Štuhec Epa
Ilka Štuhec je bila na drugem treningu med najhitrejšimi.

Slovenska alpska smučarka Ilka Štuhec je dosegla četrti čas pred petkovim ženskim smukom za svetovni pokal v St. Moritzu v Švici. Zaostanek slovenske smučarke v hitrih disciplinah za najboljšo je znašal 1,13 sekunde. Prvi čas (1:29,19) je dosegla italijanska šampionka Sofia Goggia.

Domačinka Lara Gut Behrami (+1,10) je bila druga, Norvežanka Ragnhild Mowinckel (+1,11) pa tretja in je Štuhčevo prehitela za zgolj dve stotinki sekunde. Zaostanek Avstrijke Mirjam Puchner na petem mestu je znašal 1,29 sekunde.

Goggia je sicer zmagala na obeh uvodnih smukih v Lake Louisu. Ilka Štuhec je obakrat zasedla peto mesto.

Slovenska smučarka je bila na smukih v St. Moritzu doslej najboljša z zmago na svetovnem prvenstvu leta 2017, ko je osvojila prvega od dveh naslovov smukaške prvakinje.

V St. Moritzu bodo izpeljali dva smuka, v petek in soboto, ter v nedeljo še superveleslalom.