Šport > Zimski športi
84 ogledov

Holdenerjeva drugič zapored, Bucikova izven deseterice

Wendy Holdener Profimedia
Švicarka Wendy Holdener je dobila drugi zaporedni ženski slalom za svetovni pokal. Edina slovenska finalistka Ana Bucik je osvojila 13. mesto.

Sestriere v Italiji je gostil četrti slalom za svetovni pokal alpskih smučark v tej sezoni. Zmagala je Švicarka Wendy Holdener pred slalomskima favoritinjama Američanko Mikaelo Shiffrin (0,47) in Slovakinjo Petro Vlhovo (+0,70).

Ana Bucik je tekmo končala na 12. mestu (+2,73), najboljšo deseterico je zgrešila za 33 stotink sekunde.

Po prvi vožnji je bila na vrhu Vlhova, Holdener je bila druga, Shiffrin, ki je zmagala na obeh slalomih v Leviju, pa tretja.

Devetindvajsetletna Holdener je vpisala četrto zmago v svetovnem pokalu, drugo slalomsko, potem ko si je v Killingtonu prvo mesto delila s Švedinjo Anno Swenn Larsson. To so sicer že 46. stopničke za Švicarko, 32. na specialnih slalomih v svetovnem pokalu.

Edina slovenska predstavnica v finalu Bucikova si je še en nastop zagotovila z 18. časom prve vožnje, za vodilno je zaostajala 2,21 sekunde. Slovenka je v finalu napadla in ob prihodu v cilj z naskokom 62 stotink sekunde prevzela vodstvo.

Do konca je svoje izhodišče iz prve vožnje popravila za šest mest ter se še četrtič na slalomih za svetovni pokal v tej zimi prebila v najboljšo petnajsterico. Dvakrat je bila del najboljše deseterice s šestim mestom na prvem slalomu v Leviju in kot sedma v Killingotonu.

Ana Bucik | Avtor: Profimedia Profimedia

Druga slovenska predstavnica Neja Dvornik se ni uvrstila v finale, potem ko je na prvi progi odstopila.

Po štirih ženskih slalomih si prvo mesto posebnega seštevka delita Holdenerjeva in Shiffrinova, obe imata enak seštevek točk 325. Shiffrin (385) pa v skupnem seštevku vodi z zgolj 19 točkami prednosti pred Holdenerjevo.

Najboljša Slovenka je Ana Bucik, ki je v slalomskem seštevku s 118 točkami na sedmem mestu, v skupnem s 138 točkami pa na 13.

8. Lena Dürr (Nem)               1:57,57 +1,28   59,00 58,57
 9. Mina Fürst Holtmann (Nor)     1:58,23 +1,94 1:00,55 57,68