Šport > Zimski športi
108 ogledov

Braathen navdušil s finalno vožnjo, Slovenca razočarala

Lucas Braathen Epa
Štefan Hadalin in Tijan Marovt sta bila prepočasna za uvrstitev v finalno vožnjo slaloma v Val d'Iseru.

Lucas Braathen je zmagovalec uvodnega slaloma sezone za svetovni pokal alpskih smučarjev v Val d'Iseru v Franciji. Norvežan je slavil z najboljšo finalno vožnjo, potem ko je bil na prvi progi drugi. Slovenska smučarja Štefan Hadalin in Tijan Marovt se nista prebila v finale.

Henrik Kristoffersen je po prvi vožnji vodil s prednostjo pičlih sedmih stotink sekunde pred mlajšim rojakom. A je v finalu zapravil boj za zmago in stopničke. Pristal je na šestem mestu.

Drugo mesto je osvojil Avstrijec Manuel Feller (+0,84), tretji je bil Švicar Loic Meillard (+0,98).

Feller je bil po prvi vožnji tretji, Meillard pa peti.

Dvaindvajsetletni Braathen, po očetu Norvežan, po materi pa brazilskega rodu, je vpisal tretjo zmago v konkurenci svetovnega pokala. Letos januarja je slavil na slalomu v Wengnu, prvenca pa se je veselil pred dvema letoma na veleslalomu v Söldnu.

Lucas Braathen | Avtor: Epa Epa

Zahteven slalom na težkem terenu ter zahtevna snežna podlaga sta bila razloga, da so imeli številni v Val d'Iseru veliko težav. Že na prvi progi sta odpadla olimpijska prvak in podprvak, domači matador Clement Noel in Avstrijec Johannes Strolz.

Med smučarji s težavami sta bila tudi Slovenca. Hadalin je imel številko 33 in je na prvi progi za najhitrejšim Kristoffersenom zaostal 3,37 sekunde, kar ni bilo dovolj za preboj v drugi tek. Tekmo je končal kot 46. Mesto pred njim je bil Marovt, ki je imel številko 66, Hadalina pa je prehitel za sedem stotink.

Trener slovenske moške ekipe za slalom in veleslalom Klemen Bergant ni bil zadovoljen s pristopom obeh Slovencev.

"Štefan je bil že ves vikend nekako v krču, ni se sprostil in ni smučal dobro. Na tej ravni to nikakor ni dovolj za boljše predstave. Tijan pa je v fazi učenja. Imel je nekaj dobrih odsekov, ni pa povezal cele vožnje. V svetovnem pokalu je treba z njegovo številko dobro smučati od vrha do 'podna' in brez napak. Treba je tudi malce več tvegati. Marovt se sedaj seli v evropski pokal in se bo vrnil v svetovni pokal v Madonni, za Štefana pa upam, da čim prej pride iz krča," je dejal.