Šport > Zimski športi
109 ogledov

Johaugova nedotakljiva za vse tekmice

Therese Johaug SP Seefeld 30 km Epa
Smučarske tekačice so s tekmo na 30 km v prostem slogu končale nastope na svetovnem prvenstvu.

Norvežanka Therese Johaug je na svetovnem prvenstvu nordijskih smučarjev v avstrijskem Seefeldu osvojila zlato kolajno na 30 kilometrov.

aleksej portoranin Vrh ledene gore Šport Dopinška afera dobiva nove razsežnosti

Tokrat je Johaugova kar za 36,6 sekunde prehitela rojakinjo Ingvild Flugstad Ostberg, bron pa je osvojila Frida Karlsson iz Švedske. Slovenske tekačice na tekmi niso nastopile.

To je za Johaugovo že tretja zlata kolajna na letošnjem SP in v karieri pa 10., s čimer se je na večni lestvici nordijskih SP prebila na peto mesto.

Uspešnejši od 30-letne Norvežanke so bili na svetovnih prvenstvih le njena rojakinja Marit Bjoergen, Rusinja Jelena Vialbe, Norvežan Petter Nothug in še ena Rusinja Larisa Lazutina.