1453 ogledov

Kranjec v kaosu na kultni progi ujel stopničke!

Žan Kranjec Alta Badia Epa
Smučarji so se preselili v Alto Badio, prizorišče legendarnega veleslaloma. Veliko razlogov za zadovoljstvo so imeli tudi v slovenskem taboru.

Na veleslalomu v Alti Badii je zmagal Norvežan Henrik Kristoffersen, drugi je bil Francoz Cyprien Sarrazin (+0,31), tretji pa Slovenec Žan Kranjec (+0,39).

Val d'Isere Alpsko smučanje Šport Vreme usodno za še eno tekmo

Potem, ko je ženski smuk v Val d'Iseru odpadel, so imeli tudi organizatorji v Italiji veliko težav z vremenom, a se je moški veleslalom, kljub sneženju, le začel ob predvideni 10. uri.

Progo so skrajšali, tekmovalci so tako ostali brez zgornje strmine slovite Gran Rise, na kateri je Žan Kranjec pred dvema letoma s tretjim mestom osvojil svoje prve stopničke v svetovnem pokalu.

Glavni slovenski adut Kranjec je nastopil s številko 4. Po odličnih vmesnih časih je v spodnjem delu rahlo popustil in po nastopu elitne petnajsterice držal šesto mesto, medtem ko je vodil Norvežan Leif Kristian Nestvold-Haugen.

Po prvem teku so bile razlike na vrhu zelo majhne. Vodilnemu Norvežanu sta se najbolj približala Švicar Marco Odermatt (+0,07) in Francoz Alexis Pinturault (+0,20).

Pred Kranjca, ki je zaostajal za dobre tri desetinke (+0,31), sta se uvrstila še Avstrijec Marco Schwarz (+0,22) in Norvežan Henrik Kristoffersen (+0,26). S številko 32 je Slovenca na sedmo pozicijo izrinil še Norvežan Alexander Aamodt Kilde, ta je prišel na peto mesto (+0,23). V eni sekundi po vodilnem je bilo 17 tekmovalcev.

Na startnem seznamu je bil tudi Štefan Hadalin. Ker pa bi s startno številko 56 nastopil proti koncu, so se odločili, da vseeno ne bo šel na progo, ki je bila vedno bolj načeta.

Ob nastopu Kranjca v drugi vožnji, ki jo je krojila zelo poškodovana proga, je vodil Francoz Cyprien Sarrazin, 22. pred finalom. Slovenec je dobro opravil svojo nalogo in ob prihodu v cilj prišel na drugo mesto. Nekaj časa je izgubil v spodnjem delu in si nabral osem stotink zaostanka za Sarrazinom.

Francoza je z vrha izrinil naslednji nastopajoči Kristoffersen, boljši je bil za 31 stotink. Norvežan Kilde je nato zaostal tudi za Kranjcem. Kildejevo usodo sta nato delila še Avstrijec Schwarz in Francoz Pinturault. Slovenca ni z odra za zmagovalce spravil niti Švicar Odermatt, ki je že v zgornjem delu naredil veliko napako.

Na vrhu je ostal le še Nestvold-Haugen. Tudi Norvežan se na razriti progi ni znašel najbolje in padel po razpredelnici. Kristoffersen je ostal prvi, Sarrazin drugi, Kranjec tretji.

Premierni veleslalom v Söldnu je dobil Pinturault, ki je tokrat pristal na osmem mestu, presenetljivi zmagovalec veleslaloma v Beaver Creeku Američan Tommy Ford pa je bil tokrat 20.

Žan Kranjec Alta Badia | Avtor: Epa Epa

V ponedeljek bo v Alta Badii še paralelni veleslalom pod žarometi, z dvema Slovencema Kranjcem in Štefanom Hadalinom.