Šport > Zimski športi
54 ogledov

Kriechamyr še korak bližje malemu globusu

kriechmayr Epa
Avstrijski smučar Vincent Kriechmayr je dobil še drugi zaporedni superveleslalom za svetovni pokal. Točke sta osvojila dva Slovenca.

Vincent Kriechmayr je po Kitzbühelu dobil še drugi moški superveleslalom po vrsti za svetovni pokal alpskih smučarjev. Avstrijec je bil najhitrejši tudi na progi Kandahar v Garmisch-Partenkirchnu. Točke sta osvojila dva Slovenca Miha Hrobat s 25. in Boštjan Kline z 28. mestom.

Kriechmayr je najboljši čas postavil s startno številko pet (1:12,68 minute). Na prvih dveh mestih sta Avstrijca. Sedemnajst stotink sekunde dlje se je na progi zadržal Matthias Mayer. Švicar Marco Odermatt je bil tretji z zaostankom 49 stotink sekunde.

Devetindvajsetletni tekmovalec je osvojil še osmo zmago v svetovnem pokalu, šesto superveleslalomsko.

To je bila zadnja tekma v svetovnem pokalu pred svetovnim prvenstvom v alpskem smučanju v Cortini d'Ampezzo, ki se bo z žensko alpsko kombinacijo začelo v ponedeljek.

Do konca sezone sta na sporedu še dva moška superveleslaloma (Kvitfjell, Lenzerheide). V rdeči majici vodilnega je Kriechmayr, ki ima po petih superveleslalomih 341 točk, drugi je Mayer, tretji zmagovalec uvodnega superveleslaloma sezone Švicar Mauro Caviezel, ki okreva po poškodbi.

Poškodovana sta tudi zmagovalca superveleslaloma v Val Gardeni in Bormiu Norvežan Aleksander Aamodt Kilde in Američan Ryan Cochran-Siegle.

Po sobotni smukaški ničli sta se dan kasneje na superveleslalomu dva Slovenca uvrstila v prvo trideseterico.

Hrobat je na tretjem superveleslalomu v tej sezoni osvojil točke. Najvišje 17. je bil v Bormiu, v Val d'Iseru je bil 20. Za vrhom je zaostal 1,64 sekunde za 25. mesto.

Kline, ki je bil pred petimi leti na smuku v Garmischu drugi, je točke osvojil z 28. mestom (+1,71). Martin Čater je odstopil na polovici proge, Nejc Naraločnik je v svetovnem pokalu debitiral z 48. mestom (+3,11).

Avstrijci v celoti prevladujejo v superveleslalomu v svetovnem pokalu. Vsega skupaj so zbrali že 83 zmag v tej disciplini. Deset zmag pa imajo na superveleslalomih v Garmisch-Partenkirchnu, ki je po 11 letih znova gostil moško preizkušnjo v tej disciplini.

Pred začetkom SP je na vrhu seštevka v svetovnem pokalu z 924 točkami Francoz Alexis Pinturault, ki je konec tedna na Bavarskem izpustil. Na drugo mesto je skočil Odermatt (699), tretji je Avstrijec Marco Schwarz (666). Najvišje uvrščeni Slovenec je Žan Kranjec na 39. mestu. V superveleslalomskem seštevku je Hrobat 31.