493 ogledov

Mastnak blesti tudi na domači Rogli, v finalu še Košir

Tim Mastnak Profimedia
Mastnak in Košir sta se prebila v izločilne boje na Rogli.

Deskarji na snegu so s kvalifikacijami začeli zadnji paralelni veleslalom v sezoni svetovnega pokala. V moške izločilne boje sta se uvrstila Tim Mastnak in Žan Košir. Spodletelo pa je Roku Marguču ter pri dekletih Glorii Kotnik.

Olimpijski podprvak Mastnak je v kvalifikacijah zasedel drugo mesto, za 11 stotink sekunde je zaostal le za Italijanom Edwinom Corattijem. Košir je bil 11. z 87 stotinkami zaostanka, Marguč pa je pristal na 22. mestu, za finalnimi boji je zaostal za tri desetinke sekunde.

Mastnak se bo v osmini finala meril z Južnokorejcem Kim Sangkyumom, Košir pa s Poljakom Oskarjem Kwiatkowskim.

Med dekleti se Glorii Kotnik za las ni uspelo prebiti v izločilne boje. Bronasta z olimpijskih iger v Pekingu je bila v kvalifikacijah 17., za 16. mestom je zaostala za šest stotnik sekunde. Najhitrejša je bila Nemka Ramona Theresia Hofmeister, bronasta na Rogli na lanskem svetovnem prvenstvu v paralelnem slalomu.