Šport > Zimski športi
671 ogledov

Orli s slabo popotnico na svetovno prvenstvo

Timi Zajc Willingen Epa Timi Zajc med skokom v Willingenu.
Smučarski skakalci so se v Willingenu merili na zadnji tekmi svetovnega pokala pred odhodom na svetovno prvenstvo.

Drugo posamično tekmo skakalcev na veliki napravi v Willingenu je dobil Japonec Ryoyu Kobayashi, drugi je bil Nemec Markus Eisenbichler, tretji pa Poljak Piotr Žyla. Najboljši Slovenec je bil znova Timi Zajc na osmem mestu, do točka sta prišla še Žiga Jelar in Anže Semenič na 26. oziroma 29. mestu.

"V tem trenutku sem zadovoljen. Sem v dobri formi, če se bom zbral, sem lahko vedno visoko. Na SP odhajam samozavesten, optimističen, tako da se je samo treba zbrati in smo lahko zelo visoko," je po tekmi dejal Zajc.

"Zadovoljni smo z osmim mestom Timija. Je v zelo dobri formi, kljub napakam je bil osmi. V poskusni seriji je bil najboljši, to je bil njegov pravi skok, ki ga lahko pelje med najboljše," je nastop Zajca ocenil glavni trener Gorazd Bertoncelj, ki je bil zadovoljen še z Jelarjem in Semeničem, "z drugimi pa ne, skoki niso bili pravi, preveč napak je bilo na odskočni mizi, to je bilo pač premalo za finale". Bertoncelj je tudi že razkril predlagan seznam potnikov na SP. Na njem so Zajc, Anže Lanišek, Semenič, Peter Prevc, Damjan in Jelar.

Maren Lundby Smučarski skoki Šport Lundbyjeva še drugič, šest orlic v finalu

Po prvi seriji si je najboljše izhodišče zagotovil Ryoyu Kobayashi (128,3 točke). Japonec, ki je skočil 146 metrov, si je nabral devet točk in pol prednosti pred Poljakom Žylo in 9,9 točke pred še enim poljskim predstavnikom Kamilom Stochom.

V finale so se prebili trije Slovenci. Timi Zajc (140/111,5) je prišel na sedmo mesto, Anže Semenič (133,5/95,2) na 29., Žiga Jelar (130/95,1) pa na 30.

Brez finala so ostali Domen Prevc (128/90,3) na 32. mestu, Jernej Damjan (125/86,1) na 37., Peter Prevc (126/83,4) na 40. in Bor Pavlovčič (113,5/75,2) na 43. mestu.

To je bila zadnja tekma pred svetovnim prvenstvom, ki se bo prihodnji teden začelo v Seefeldu in Innsbrucku.

Slovenca, ki sta odprla drugo serijo, sta nastopila v podobnem slogu kot v prvo. Semenič je pristal pri 128 metrih (119,6 točke) in se moral zadovoljiti z 29. mestom, Jelar pa pri 133 metrih (212,2 točke) in malce popravil svojo uvrstitev, osvojil je končno 26. pozicijo.

Tudi Zajc v drugo ni naredil presežka, dosegel je 135,5 metra (242,2 točke), toda vseeno ostal v prvi deseterici na končnem osmem mestu.

Ryoyu Kobayashi je v finalu zlahka ubranil veliko prednost (274,4 točke) in osvojil tudi skupni seštevek tekmovanj v Willingenu. Za Japonca je bila to že 11. zmaga v letošnji sezoni svetovnega pokala. Drugi je bil domačin Markus Eisenbichler (252,8 točke), ki je v drugo pridobil kar šest mest, tretji pa Poljak Piotr Žyla (250,0 točke).