15 ogledov

Novo razočaranje: Tina 3,15 sekunde za Schieldovo

Tina Maze Levi slalom
1/7
Tina Maze je osvojila 17. mesto z velikim zaostankom za zmagovalko Marlies Schild. Druga je bila Frida Hansdotter, tretja pa mlajša od sester Schild, Bernadette.

Lanska zmagovalka svetovnega pokala Tina Maze se na zaprtem prvem slalomu ni odrezala najbolje. Startala je kot četrta in po veliki napaki v srednjem delu proge v cilj prišla na takratnem zadnjem mestu, z več kot sekundo zaostanka.

Za po prvi vožnji vodilno Avstrijko Bernadette Schild je bila počasnejša za 1,51 sekunde. Druga je Švedinja Frida Hansdotter s 13 stotinkami zaostanka, tretja pa še ena Avstrijka Marlies Schild, ki je v primerjavi s prvouvrščeno mlajšo sestro izgubila dve desetinki. Zmagovalka uvodnega slaloma sezone Michaela Shiffrin je bila sedma, Mazejeva je končala na 15. mestu.

Tudi v drugo brez dinamita

Ob drugem nastopu Črnjanke je bila v vodstvu mlada Avstrijka Carmen Thalmann. Slednja je v drugo odsmučala odlično in ciljno črto prečkala s prednostjo 1,23 sekunde pred Švicarko Michelle Gisin. Tina Maze je imela pred Thalmannovo sedem stotink naskoka, kar pa še zdaleč ni bilo dovolj. Najboljša Slovenka je vožnjo, ki je bila sicer brez vidnejših napak, končala z zaostankom 1,43 sekunde za Avstrijko in pristala na takratnem tretjem mestu.

V drugo je razočarala tudi Shiffrinova, ki je na koncu pristala na 12. mestu. Mazejeva je tekmo končala na 17. poziciji. Boj za vrh se je razpletel dokaj pričakovano. Tretja po prvi vožnji Marlies Schild je v cilju prevzela vodstvo, mesto za njo se je uvrstila Hansdotterjeva, drugouvrščena po prvem slalomu. Švedinja je ostala na drugi stopnički, saj je mlajša od sester Schild, po prvi vožnji vodilna Bernadette, prismučala na tretjo pozicijo. Mazejeva je za zmagovalko zaostala za kar 3,15 sekunde.

Ferkova odpovedala nastop

Maruša Ferk bi morala nastopiti s številko 40, a se ni odločila za nastop, saj je v ponedeljek začutila bolečine, ki so bile očitno prehude. Katarina Lavtar je na prvi progi odstopila.

Mario zmotil telefon, Tessa grdo padla

Že v prvi vožnji je grdo padla Francozinja Tessa Worley, zmagovalka nedeljskega veleslaloma v Saint-Moritzu, in si poškodovala desno koleno. Reševalci so veleslalomsko svetovno prvakinjo z akijem odpeljali s proge, nato pa jo prepeljali v bolnišnico v Lyonu. Za zdaj še ni znano, kako resna je poškodba, zagotovo pa je ogrožen njen nastop na olimpijskih igrah v Sočiju februarja prihodnje leto.

Prve vožnje ni končala tudi Nemka Maria Höfl-Riesch, ki je bila najhitrejša na prvem merjenju vmesnega časa, nato pa je povozila količek. Pozneje je vložila pritožbo in želela še enkrat na progo, saj naj bi jo zmotil mobilni telefon, ki je obležal na pisti, a ji žirija tekmovanja ni ugodila.