Šport > Zimski športi
8568 ogledov

Štuhčeva spet neprepoznavna, nor podvig Goggie

Ilka Štuhec Profimedia
Sofia Goggia je zmagovalka super-G-ja v St. Moritzu. Italijanka je del proge presmučala brez leve palice. Ilka Štuhec je ostala brez točk svetovnega pokala.

Alpske smučarke so se po koncu severnoameriške turneje vrnile v Evropo, natančneje v švicarski St. Moritz, kjer bosta ta konec tedna na sporedu superveleslalom in paralelni slalom.

Drugi superveleslalom sezone je dobila Italijanka Sofia Goggia, ki je za las ugnala rojakinjo Federico Brignone (+0,01). Goggia je v spodnjem delu smučala brez leve palice, ki jo je izgubila v enem izmed zavojev.

Tretje mesto je osvojila vodilna v skupnem seštevku svetovnega pokala Američanka Mikaela Shiffrin (+0,13). Četrta je bila Avstrijka Nicole Schmidhofer (+0,30), peta pa Švicarka Lara Gut-Behrami (+0,72).

Ilka Štuhec je za zmagovalko zaostala dve sekundi in 28 stotink, kar ji je prineslo 32. mesto.

Ilka Štuhec Alpsko smučanje Šport Ilka ve, kaj bo iz Kanade vzela v St. Moritz

Tekmo je odprla edina slovenska predstavnica na startni listi. Štuhčeva je na razgibani progi z veliko valovi poskušala smučati napadalno, vendar je preveč zamujala v zavojih, zato njena vožnja ni obetala vrhunske uvrstitve. Največ je izgubila v srednjem delu, po prečkanju ciljne črte pa je vidno razočarana skomignila z rameni.

Za njo se je na progo podala Švicarka Wendy Holdener. Po dveh vmesnih časih sta bili smučarki skoraj poravnani, do tretjega pa si je Holdenerjeva privozila že več kot šest desetink naskoka, do cilja pa prednost povišala na sekundo in 26 stotink.

Avstrijka Stephanie Venier je vrh zgrešila za dve stotinki, nato pa je za začasno dvojno švicarsko vodstvo poskrbela Lara Gut-Behrami, ki je bila natanko tri desetinke hitrejša od Holdenerjeve.

Slednjo je prehitela še zmagovalka uvodnega superveleslaloma sezone Nemka Viktoria Rebensburg, ki je za vodilno Gut-Behramijevo zaostala 24 stotink.  Z odlično predstavo je s startno številko devet vodstvo prevzela Italijanka Federica Brignone.

Štuhčeva je vztrajno drsela po lestvici navzdol, po nastopu desetih smučark je bila uvrščena na zadnje mesto. Počasnejša od nje je bila šele smučarka s številko 14, Švicarka Joana Haehlen.

St. Moritz je bil sicer prizorišče prvega velikega uspeha Štuhčeve. Na svetovnem prvenstvu 12. februarja 2017 je osvojila prvi naslov svetovne prvakinje v smuku.

Zelo dobro se je odrezala tudi najboljša smučarka na svetu Mikaela Shiffrin, ki je zasedla drugo mesto (+0,12) in Gut-Behramijevo potisnila na tretje. Švicarki je s tretjim časom stopničke odrekla Avstrijka Nicole Schmidhofer (+0,29).

Sledila je vratolomna vožnja Italijanke Sofie Goggie (#16), ki je po treh četrtinah proge izgubila levo palico, a kljub temu dosegla najhitrejši čas, Brignonejevo je ugnala za stotinko sekunde!

Vrstni red pri vrhu se do konca ni več spremenil.