Šport > Zimski športi
120 ogledov

Razočaranje za Slovenki

ana bucik levi Epa
Alpske smučarke so se v francoskem Courchevelu pomerile na paralelnem slalomu, ki šteje za točkovanje svetovnega pokala.

Mikaela Shiffrin je slavila na paralelnem slalomu v Courchevelu in zabeležila še drugo zaporedno zmago na tem prizorišču. Slalomska kraljica je pod žarometi v finalu ugnala Petro Vlhovo. Tretje mesto je osvojila Irene Curtoni.

Shiffrinova vodi s 721 točkami v seštevku sezone pred prvo izzivalko Nemko Viktorio Rebensburg (430). Američanka vodi tudi v slalomskem seštevku z 280 točkami, druga je Vlhova (260).

Obe slovenski predstavnici na tekmi Ana Bucik (23. mesto) in Maruša Ferk (18. mesto) sta izpadli že v prvem krogu. Tekmovalke so se v prvem krogu, šestnajstini finala, na progi pomerile v slalomskih dvobojih v dveh vožnjah. V naslednjih krogih tekmovanja pod žarometi na izpadanje pa je bila v vsakem krogu le po ena vožnja.

Ferkova je prvo vožnjo opravila na modri progi ter proti avstrijski tekmici Katharini Truppe, ki je vozila na rdeči progi zaostala za 11 stotink sekunde. Tudi na rdeči progi je bila Ferkova počasnejša, kar pomeni, da je v naslednji krog napredovala Truppejeva.

Bucikova, ki je z 12. mestom najvišje uvrščena Slovenka v seštevku specialnih slalomov, se je v prvem krogu paralelnega vijuganja med vratci pomerila s Srbkinjo Neveno Ignjatović, ki je na modri progi za višje uvrščeno Goričanko zaostala le pičlih pet stotink sekunde.

Bucikova je drugo vožnjo na rdeči progi startala z minimalno prednostjo, a se ji je sredi proge pripetila napaka, z obema smučkama jo je vrglo v zrak in je s hrbtom pristala na tleh, kar pomeni, da je dvoboj dobila Srbkinja, ki je v osmini finala izpadla proti Švicarki Denise Feierabend.

Meta Hrovat se ni kvalificirala na paralelno tekmo, današnje kvalifikacije je končala na preskromnem 52. mestu. Tina Robnik se ni odločila za nastop v kvalifikacijah.