1997 ogledov

Še ena vrhunska smučarka bo izpustila sezono

Nadia Fanchini EPA
Ne gre za poškodbo, tokrat je razlog precej bolj vesele narave.

Nadia Fanchini, italijanska alpska smučarka, specialistka za hitre discipline v sezoni 2019/20 ne bo tekmovala. Razlog je nosečnost, decembra bo trenerju italijanske ekipe za evropski pokal Davidu Salvadoriju povila otroka. Kljub temu, da že ima 33 let, v poročilih ne omenja možnosti, da bi tudi končala kariero.

Ena o treh sester Fanchini, ki tekmujejo v svetovnem pokalu, je imela v preteklosti veliko težav s poškodbami, kljub vsemu pa ima v svoji zbirki dve kolajni s svetovnih prvenstev, obe je osvojila v smukih, leta 2009 je bila v Val d'Iseru tretja, štiri leta pozneje v Schladmingu pa druga. V svetovnem pokalu ima dve zmagi, lani je v smukaškem seštevku zasedla 11. mesto.

"Materinstvo je bila moja življenjska želja, zato sem mu dala prednost pred smučanjem," je izjavila Fanchinijeva.