Tina Robnik do rezultata kariere, Shiffrinova premočna

54. zlata lisica v Kranjski gori.
1/19
Anže Petkovšek Mikaela Shiffrin
V Kranjski Gori se je z ženskim veleslalomom začela 54. Zlata lisica. Slavila je Mikaela Shiffrin, dve Slovenki v petnajsterici.

V deževni Kranjski Gori se je v zahtevnih pogojih najbolje znašla Mikaela Shiffrin, za Američanko je to že 39. zmaga v svetovnem pokalu. Najbolj sta se ji približali Francozinja Tessa Worley (+0,31) in Italijanka Sofia Goggia (+0,91).

Od šestih Slovenk so se tri uvrstile v trideseterico. Tina Robnik (+1,39) je z sedmim mestom prišla do rezulatata kariere, točke pa sta osvojili še Meta Hrovat na 13. (+1,98) in Ana Drev na 20. mestu (+2,61). Ana Bucik, Andreja Slokar in Desiree Ajlec so bile prepočasne za finale.

"Bil je zabaven veleslalom. Proga je bila malce luknjasta, toda dala sem vse od sebe, tvegala in izšlo se je," je po tekmi za RTV SLO povedala zmagovalka Shiffrinova.

54. zlata lisica v Kranjski gori. Štuhec Šport "So dnevi, ko sem zelo žalostna"

Tri Slovenke do finala

Ob prvem nastopu Ane Drev ob koncu prve jakostne skupine je premočno vodila Mikaela Shiffrin, Američanki sta se najbolj približali Francozinja Tessa Worley (+0,86) in Avstrijka Stephanie Brunner (+1,30). Drevova je že v zgornjem delu storila dve vidni napaki in ob prihodu v cilj prehitela le eno tekmico (+2,60), po polovici tekme je držala 19. mesto.

Tina Robnik je nastopila bolje od Drevove in se prebila na sedmo pozicijo (+1,68). Meta Hrovat se je na domačo progo v Podkorenu pognala s številko 28 in po slabšem zgornjem delu po prvi vožnji zasedla 22. mesto (+2,85). Ana Bucik (+4,28), debitantka Andreja Slokar (+5,77) in Desiree Ajlec (+6,04) so bile prepočasne za finale.

Drevova skromna v drugo, Robnikova ostala med deset

Prva Slovenka v drugi vožnji - Meta Hrovat, je v deževnem finalu storila dovolj, da je popravila svojo uvrstitev. Ob prihodu v cilj je minimalno zaostala le za Švedinjo Estelle Alphand. Ana Drev tudi v drugo ni našla prave forme, ob prihodu v cilj je zasedla peto mesto, zaostala tudi za Hrovatovo in zdrsnila po lestvici.

Ob nastopu Tine Robnik je vodila Italijanka Sofia Goggia, najboljša Slovenka je zadržala visoko pozicijo, ob prihodu v cilj je zasedla tretje mesto. Goggia se je prebila vse do tretjega mesta, ugnali sta jo le najboljši po prvi vožnji - končna zmagovalka Shiffrinova in Worleyeva.

Andrea Massi Neposreden Šport Massi: Ne toleriram športnikov, ki 15 let živijo na plečih SZS