4102 ogledov

Tako nesrečna je bila številka 13 na smuku

Romed Baumann Epa
Padel že po prečkanju ciljne črte.

Avstrijec Romed Baumann, ki sicer nastopa za nemško reprezentanco, se je izognil težji poškodbi na smuku svetovnega prvenstva v Cortini d'Ampezzo. Smučar, ki je pred dnevi osvojil srebrno odičje v superveleslalomu, je s številko 13 uspel presmučati celotno progo, a nato izgubil ravnotežje po prečkanju ciljne črte.

Z veliko hitrostjo je tako trčil v zaščitno ogrado in izginil pod reklamami. Utrpel je udarec v obraz, a po videnem jo je odnesel brez hujših posledic. Baumann je brez pomoči zapustil ciljno areno. Tekma, ki jo je na koncu za stotinko pred Nemcem Andreasom Sanderjem dobil Arvstrijec Vincent Kriechmayr, je bila sicer za nekaj časa prekinjena.

Baumann je na koncu osvojil 14. mesto, za njim je za 15 stotink zaostal tokrat najboljši Slovenec Boštjan Kline.