1371 ogledov

Zmaga Avstrijki, padec prve favoritinje, Ilka daleč od najboljših

Super-G v Zauchenseeju Epa
Avstrijki Hütterjevi prvi superveleslalom leta, Štuhčeva brez točk.

Avstrijska alpska smučarka Cornelia Hütter je zmagovalka superveleslaloma za svetovni pokal v Altenmarkt-Zauchenseeju. Norvežanka Kajsa Vickhoff Lie je na drugem mestu zaostala zgolj devet stotink sekunde, tretje mesto je pripadlo Švicarki Lari Gut-Behrami (+0,21). Edina Slovenka Ilka Štuhec se na zaviti progi ni znašla in je ostala brez točk.

Hütterjeva je osvojila peto zmago v svetovnem pokalu, četrto na tekmah v superveleslalomu, prvo v Altenmarkt-Zauchenseeju. Enaintridesetletna Avstrijka je z današnjo zmago tudi prevzela mesto vodilne v seštevku discipline.

Super-G v Zauchenseeju | Avtor: Epa Epa

Sofia Goggia, ki je zmagala na superveleslalomu v St. Moritzu, je na enem od zavojev zdrsnila in ostala brez uvrstitve, Federica Brignone (+0,32), zmagovalka tekme v Val d'Iseru, pa je na četrtem mestu boj za stopničke izgubila za 11 stotink sekunde.

Edina slovenska tekmovalka v hitrih disciplinah Ilka Štuhec je nazadnje tekmovala v svetovnem pokalu pred 27 dnevi v Val d'Iseru, kjer je bila peta na smuku in 15. v superveleslalomu. Štuhčeva je nato božične praznike pričakala z boleznijo, kar je pomenilo prisilen počitek. Konec lanskega leta je nekaj dni trenirala na Peci, nato je imela na treningih v San Pellegrinu neugodne vremenske razmere, ki so odnesle nekaj dni treninga.

Tudi tokratnega konca tedna v Avstriji ni najbolje začela. Mariborčanka se na precej zaviti progi v Zauchenseeju, značilni predvsem po visoki hitrosti takoj po izhodu iz startne hišice, ni znašla. Na progo se je pognala kot 20, a je na vseh odsekih nabirala zaostanek, ki je ob prihodu v cilj znašal zajetnih 2,41 sekunde, kar je bilo največ od vseh do takrat uvrščenih smučark. Štuhčevo so po vrsti prehitevale tekmovalke in je izpadla iz trideseterice najboljših, ki osvojijo točke za svetovni pokal.

Današnja tekma je bila sicer nadomestna za odpovedano iz Sankt Moritza, v soboto in nedeljo pa bosta na sporedu smuk in še en superveleslalom.