Zvezda zlomila Olimpijo v tretji četrtini

Mitrović Kalinić Nikolov Crvena zvezda Olimpija ABA
1/6
Crvena zvezda Telekom
Ljubljanski košarkarji so po dveh uvodnih zmagah doživeli prvi poraz v letošnji sezoni regionalne lige. V beograjskem Pionirju je slavila Crvena zvezda (73:65), ki si je odločilno prednost priigrala v tretji četrtini.

V derbiju neporaženih ekip v uvodnih dveh krogih so morali košarkarji Uniona Olimpije priznati premoč Crveni zvezdi, ki je tekmo dobila v tretji četrtini, ko je Ljubljančane nadigrala za 18 točk.  V tem delu so si Beograjčani, ki so v prvih dveh krogih zmagali s povprečno 27 točkami razlike, nabrali že 24 točk prednosti in to v zadnji četrtini tudi zadržali.

Le Begić ni bil dovolj

Zeleno-beli so se sicer približali na 69:62 dve minuti in pol pred koncem, vendar ob izgubljeni bitki pod obročema (42:25), zgolj 14-odstotnem metu za tri točke in enem razpoloženem igralcu niso imeli možnosti za popoln preobrat. Ta edini je bil 219 centimetrov visoki Mirza Begić, ki si je s predstavo proti tri centimetre višjemu Bobanu Marjanoviću (15 točk, 14 skokov) močno povečal možnosti za odhod iz Ljubljane. Slovenski reprezentant namreč za Olimpijo igra praktično zastonj, saj čaka na ugodno ponudbo iz tujine. V 28 minutah na parketu je dosegel 23 točk (met 10:15) in zbral sedem skokov. S tem je bil tudi prvi strelec tekme.

Sledi obisk Partizana

V prihajajočem tednu bodo zmaji začeli tekmovanje v evropskem pokalu - na gostovanju pri Bešiktašu v Carigradu, naslednjo tekmo v ligi ABA pa bodo igrali v nedeljo, 19. oktobra, doma proti šestkratnemu prvaku lige Partizanu