Svet
53 ogledov

Na svetu zabeleženih le 20 primerov

Albino delfin Plavi svijet
V hrvaški nevladni organizaciji Plavi svijet, ki skrbi za delfine, trdijo, da gre za prvega albino delfina ne samo v Jadranskem morju temveč v celotnem Sredozemskemu morju.

Albino delfini so zelo redki, saj naj bi bil znan obstoj le 20. V nevladni organizaciji Plavi svijet, ki ima sedež na Malem Lošinju, niso želeli povedati, kje natančno so fotografirali delfina, ki so ga imenovali Albus. Ne želijo namreč, da bi ga radovedneži začeli iskati in tako skalili njegov mir, saj so ljudje edina resnična nevarnost za delfine v Jadranu.

Potrdili so zgolj, da so ga fotografirali med raziskavami v severozahodnem Jadranu na območju Ravenne, potem ko so dobili več informacij o tem, da so ga opazili v morju. 

"Obe živali sta plavali in lovili ribe, ne da bi se preveč ozirali na našo navzočnost. Glede na obnašanje in dejstvo, da sta bili v skupini zgolj dve odrasli živali, domnevamo, da je Albus samec," so zapisali.

Albinizem je običajno posledica genskih mutacij

Pojasnili so še, da imajo navadne velike pliskavke ponavadi hrbet in boke črne ali temno sive, trebuh pa svetlo sive barve. Tako kot ljudje pa so lahko zaradi genetskih mutacij in pomanjkanja melanina tudi rožnato-bele barve. Ta pojav se imenuje albinizem.

Albino delfini so izredno redki, nekateri pa so zaradi barve končali v živalskih vrtovih, kjer niso preživeli več kot kakšno leto. Tudi v naravnem okolju so ogroženi, ker naredi bela barva žival zelo opazno za plenilce.

Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.