Slovenija
104 ogledov

“Begunci. Ti necivilizirani, primitivni divjaki so mi vzeli otroka.”

Komentarjev 113
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • inovak 20:28 06.september 2015.

    Posamezniki iz neonacističnih skupin spet polni teorij zarot. Najprej govorijo, kako bodo begunci, ki bodo prišli sem, napadali kot ISIS, nato da bodo vse pobili sedaj pa ti posamezniki, ki so pred enim tednom delali reklamo za svoje neonacistične strani ...prikaži več (Slovenija zavaruj meje in Teritorialna obramba 2015). Jezni so, ker njihov neonacizem ne deluje. Nova teorija zarote je časnik in Slovenci. Neonacistom ne gre v glavo, da vsi Slovenci nismo sovražni. To dokazuje tudi dejstvo, da je že čez 4500 ljudi v Sloveniji pripravljeno pomagati beguncem.

  • jakec1575 22:50 06.september 2015.

    Sem šel pogledat eno skupino, ker so bile tu omenjene veckrat. ta skupina pri večih postih opozarja in prosi, da se ne uporablja sovrazni govor. Nisem pogledal vseh objav, ampak tiste, ki sem jih so bile povsem normalne. Šlo je ...prikaži več v glavnem za objave iz tujine o neobvladljivih razmerah. Če uporabis itsto orodje polresnic in zavajanja, kaj te to naredi? kar se tiče beguncev je prav da se jim pomaga, če hočejo. Če se nekdo noce registrirati v Sloveniji, kaj naj mu? Skoraj vsi imajo za seboj tezke zgodbe. Ki jih sicer ne moremo preveriti. Nekateri namerno izgubijo dokumente, ker je pri registraciji tako lazje. Čeprav vedno verjamem v dobro v cloveku, me je starost naucila, da pa nisem naiven. Kar se patice realne nevarnosti pa takole. Begunci niso nevarni. so pa izjemna priloznost za prevzemanje pozornosti varnostnih organov. Upam, da imajo eu organi vse pod nadzorom. to je podobna zogdba kot pri svercanju drog. en avto "najavis" in ga dobijo, vecji del pa po drugi poti varno pride na trg. T

  • jakec1575 22:55 06.september 2015.

    Mnogi zelijo samo to povedati, da ce je Isis sposobna uniciti Palmiro, se verjetno ne bo ustavila tam. Ostale nacije pa prijavite ne sam obljubljati, da jih boste. Moznost imate anonimne in uradne prijave. priporocam anonimno. ker je nekaj nacijev ...prikaži več zal tudi med policisti. Žal. In ne uporabljajte polresnic, ker je to neokusno. drgace se mi pa zdi edina pametna resitev nastanitev beguncev cim bolj raprseno, da se vsi deli slovenske države naucijo sprejemnaja drugacnih. In da se begunci cimprej vkljucijo v normalno zivljenje.

  • jakec1575 23:12 06.september 2015.

    Diskusija je povsem deplasirana. Lahko samo rečem, da slovenski mediji namerno ali pa copypaste objavljajo nepopolne informacije. Tudi glede raznih posnetkov in dogodkov. Zakaj, ne vem. Internet je še dvosmerna komunikacija. Ljudje so res trpeli in še trpijo. Koliko bo ...prikaži več kdo pomagal, je njegova odlocitev. V to se ljudi ne sili. Država zaenkrat kaze relativno dobro organiziranost. Če bodo povzeli muenchen, smo na dobri poti. Slovenija ni ogrozena. Sicer pa migranti niso le breme, ampak tudi kulturren doprinos in ne boste verjeli delovna mesta proizvajajo s svojimi posli. treba pa je v tem svetu prestreljenem z bolanimi interesi velesil in njihovih izvajalcev biti zrel, odgovoren in predvsem imeti pripravljenih nekaj potez vnaprej. Pazite na tistega, ki vam prodaja polresnice, dogme in vsiljuje svoj nacin zivljenja. To je, če zelite ohraniti dosezke svojega okolja.

  • allstarr111 23:40 06.september 2015.

    Tole je zelo zelo zavajajoč članek, pa sej noben ni govoril o tem da so begunci divjaki, so daleč od tega, večina je economy imigration guyz, nekaj njih ima 10000 procentov veze z teroristi direktno ali so celo sami part ...prikaži več of ISIL, pomešani med tem folkom jih bo težko ali skor nemogoče odkrit (slo sova je itak samo ŠALA in če jim druge službe ne bodo povedale -al pa tud če jim bodo- jih bodo spi+ustili naprej) da pač ne pride so incidenta :)VSAKEMU ČISTO VSAKEMU pobrat ODTISE in DNK, magar jim zagotovit da ne bo to nijkjer zabeleženo razen za varnistne razloge, kdor odkloni takoj na avijon in poslat nazaj v matično državo.

  • Papaja Popi 10:35 07.september 2015.

    Cenzura dela na polno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ali je to nova Severna Koreja. ????????????????

  • edstark 11:59 07.september 2015.

    se opravičujem, ampak dejansko ne razumem kako lahko nekoga ozmerjaš z neonacist!?? Temu jaz pravim rasizem in kratenje svobode govora, dokler oseba ne poziva k nezakonitim dejanjem ali pa postavlja nevarnost za življenje in stvari ni nobene potrebe po cenzuri ...prikaži več in kletvicam! Dejansko vidim v nasprotnikih neonacistov več sovraštva in netolerance, rasizma kot v tistih, katere tako radi pljuvajo! Kako smo dvolični kajne?!!!Slovenci zahtevajte svobodo govora in izobražujte se ter ne zapirajte se, odprite glave za vse in uporabljajte kritično razmišljanje!

  • zdrej 12:03 07.september 2015.

    Dejstvo je , da na bližnjem vzhodu obstaja vojna. Dejstvo je , da je Ameurica to vojno povzročila. In zato naj ta Ameurica prevzame del beguncev. Dejstvo pa je, da begunci obstajajo. Tem je treba pomagati, jim dati hrano ...prikaži več in zavetje. Treba pa jim je jasno dopovedati, da se ne morejo tako obnašati, kot se to vidi v medijih (realno, koliko nas je imelo stik z njimi). Po moje je potrebno vsakega skrbno popisati (prstni odtisi, slika, dnk ) jim dati dokumente in potem lahko zapustijo tisto vstopno točko. To je dejansko enakovredna obravnava nam. Je pa tudi varnostni ukrep, glede na grožnje ISIS-a. Potem jim je treba dopovedati, da se ne tolerira obnašanje, da pustijo za sabo totalno nesnago, da se ne krade ampak prosi. Da se ne zavrača dobljenega, če recimo ni halal ipd. Da se ne hodi po avtocestah. Ipd!! Zmoti me to, da je večina te populacije moške, ki bi se lahko borila in posledično priborila mir. Tudi gledam, da je kar precej izobraženih vmes. Ti bi bolj vedeli kako us

  • zdrej 12:05 07.september 2015.

    Ne moti me njihova kultura (vera, govorica,). Vendar tukaj so gostje in kot taki se naj prilagodijo naši kulturi! V kolikor pomeni to odreči se določenim elementom svoje kulture, potem pač to naj bo. To ni nestrpnost. Recimo, če gremo ...prikaži več na bližnji vzhod, se moramo precej pokoriti njihovi kulturi (ženske nositi rute, v džamijo vstopati bos in v primerni obutvi). Skratka spoštovati njihovo kulturo.Enako moramo zahtevati od beguncev. Če tega niso pripravljeni sprejeti, imajo še vedno možnost oditi nazaj. Si tam izboriti svoj prostor pod soncem in ohranjati svojo kulturo. Kar pa vidim zadnje čase je pa precej tega nespoštovanja. Na to bi jih morali opozoriti, nato pa po popisu vrniti nazaj. Bojim se, da bo kar nekaj komentatorjev reklo da je popis nehuman. Zakaj pa smo mi vsei popisani? To je del naše kulture. Če so prišli sem živet, morajo to sprejeti, če so pa prišli delat sranje (ISIS ali kaka druga skupina), pa bodo pač njihovi podatki tukaj, da se jih potem lažje ident

  • zdrej 12:25 07.september 2015.

    S ta zadnjim se ne strinjam popolnoma. Zaenkrat se je treba urediti skupne tabore. Ko se zadeve malo poležejo, pa se jih razseli. Medtem se pripravijo načrti in prostori. Vidi se pa tudi določene potencialne probleme, ki bodo nastali ...prikaži več (od bolezni , nasilja). Previdnost je potrebna.

  • edstark 12:38 07.september 2015.

    ne razumem zakaj minusi?! Saj je samo video posnetek, predvajan na nacionalni Madžarski TV in to je izsek. Si zatiskate oči?!

  • jakec1575 13:36 07.september 2015.

    Nima smisla prepricevati prepricanih. To so ljudje, recimo jim raje otroci, studenti, ki vojne se niso videli od blizu. Ki niso videli vseh moznih manipulacij. Za njih je vsak neonaci, ki ima za odtenek drugacno misljenje. Ne razumejo, da se ...prikaži več idealni scenariji nikoli ne odvijejo. So samo antipod neonacijev. V tem najdejo smisel. Ne vedo, da prepricevanje ne doseze cilja. Ljudje sledijo le dejanjem. Real politik jih ne zanima. Ker so brezposelni in jih je država pozabila, najdejo svoj smisel v bitki proti anti. Ne v dobroti. Dobrotnik je tih clovek, ki deluje. Slovenija je kot podpisnik Vilne seveda odgovorna za posledice vseh teh vojn. Tvoji kritiki ne bodo slisali tega, da si za sprejem vseh beguncev in jim zagotovis druzbeno vpetje. ne razumejo pa vsebinskega pomena Schengena. Ne predlagajo recimo zakonskih sprememb azilne zakonodaje, ker to pomeni delo in angazma. pa ceprav je sedaj slovenska politika, ki soglasa v pomoci, dalec najbolj pripavljena na sprejetje taksnih predlogov. Otr

  • MihaMB 18:18 08.september 2015.

    Ali je kaj narobe, če se ne strinjam s tem, da Evropa nima prav nobene moralne obveze, da sprejme tolikšno število beguncev, če jih sosednje države iz njihove regije ne sprejmejo? Je kar narobe s tem, da se prav ne ...prikaži veče spomnim, da bi katerakoli izmed držav iz "tiste" regije pomagala nam v primeru npr. poplav ali pa drugih naravnih nesreč, ko so tudi mnogi Slovenci ali pa če hočete slovenski državljani izgubili svoje domove? Ne vem, če je s tem kaj narobe, pač ne strinjam se....

  • kemix 20:18 06.september 2015.

    da da, tole je žurnalovsko maslo, bo treba bojkotirati ta medij

  • kemix 21:24 06.september 2015.

    letni račun za imigrante pa pošljimo kar v USA, da bo prav

  • inovak 21:24 06.september 2015.

    Vi ste neonacisti, ker smo vas razkrinkali. Sploh pa tale agresija vse pove.

  • zdrej 12:36 07.september 2015.

    Nena rabiš 30 profilov, za talanje več kot en +- na žurnalu. Na žalost.

  • edstark 12:37 07.september 2015.

    Vredu spoštujem, ampak samo če ste si resnično oblikovali NEODVISNO mnenje! En problem je tudi da so nekateri apatični glede resničnega sveta in življenja v njem. Kar smo oprani iz strani filmov ipd, in nekako mislimo, da nam se ...prikaži več pa že ne more nič zgoditi, ljudje v resnici niso zlobni, v resnici so vsi ljudje v notranjosti dobri...Kako zelo si želim da bi bilo to res :/

  • KOJAK 14:45 06.september 2015.

    A Afganistanu ni vojne?

  • MCristo 15:04 08.september 2015.

    Ste pripravili rekvizite za jutri? Ste povabili na pohod vse, ki jih poznate?Še ena kreativna "naloga" pred jutrišnjim shodom. Povadi slogane, ki jih bomo uporabljali jutri. Za pisan in glasen pohod!+ Say it loud, say it ...prikaži več clear, refugees are welcome here!+ No hate, no fear, refugees are welcome here!+ No border, no nation, stop deportations!+ Njihove vojne, naši mrtvi! / Njihove meje, naši mrtvi!+ Meje povsod, svobode nikjer! / Zidovi povsod, svobode nikjer!+ Moč, ne pomoč! (x2)! Mi smo sila preko mej, mi gremo naprej!+ Na ruševinah kapitalizma bomo zgradili drugačen svet, pravičen svet brez avtoritet! Ne životarit, hočemo živet!+ Porušimo trdnjavo, uničimo ta strah, meje sveta spremenimo v prah!+ Siamo tutti antifascisti!Širi naprej! Vsi na Prešerca!‪#‎RefugeesWelcome‬ ‪#‎ProtirasisticniPohod‬ ‪#‎Ljubljana‬Se vidimo na Prešercu ob 17.00!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.