Slovenija
300 ogledov

Ministrstvo naklonjeno spremembi glede darovanja organov

Komentarjev 92
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Pepe007 13:21 03.april 2017.

    Mene načeloma moti to, da je organ treba vzeti živi osebi, ki bo sicer po mnenju strokovnjakov čez nekaj trenutkov že mrtva. Hmm, mogoče pa tudi ne bi bila, če ne bi bila primeren darovalec. Težko bi se tudi ...prikaži več odločil, da organ sprejmem. Ko je čas, da umreš, je pač čas. To je treba sprejeti. Je.bi ga... Tako to je.

  • max 13:54 03.april 2017.

    Večina neuporabnih organov in trupel konča v rokah študentov medicine. Samo upaš lahko da tvoji končajo pri kaki fletni medicinki :)

  • Majazmaja 10:34 03.april 2017.

    smejka: morda boš kdaj ti ali kdo od tvojih najbližjih potreboval organ ... In organa ne bo, ker se tisti, ki bi ustrezal, iz principa ni odločil za darovanje. Boš tudi takrat tako nastrojena? Ali boš obupana, morda jezna?

  • stanko75 14:52 03.april 2017.

    Ne jaz ne živim v nobenem lastnem vesolju ampak samo vem kaj se dela v UKC in koliko večini zdravnikov "dol visi" za paciente.

  • Tin 18:41 03.april 2017.

    Ja ampak tistemu revežu bo to mastno zaračunala tako ali drugače,mene pa bi radi prisilili da bi daroval na kakšni osnovi.Razsvetli me!

  • smejka 07:57 03.april 2017.

    Nič nimam proti darovanju, sem krvodajalka...toda, ne bom dovolila, d o tem odloča nekdo drug, sploh pa ne država.Kaj sem jaz lastnina države?V tem primeru bom dala vse sile od sebe, da ne bom 'avtomatična' darovalka.In bojim se, da bo ...prikaži več takih veliko-prav zaradi odnosa države do človeka.Darovanje je treba spodbujat in ne uzakonit.

  • smejka 11:22 03.april 2017.

    Ne, ne...se strinjam.Gre za način uveljavljanja.Mislim, da smo krvodajalci prvi, ki to podpiramo.Ampak, da mi država ukaže- ne,to pa ne.

  • max 13:46 03.april 2017.

    Stvar je v tem, da če jaz nimam kartice darovalca, potem tudi po moji smrti nihče ne more o tem odločat, niti sorodstvo niti kdorkoli drug.

  • Pepe007 14:22 03.april 2017.

    Mrtva oseba ima mrtve organe in ti so neuporabni za presaditev. Klinično mrtvi so včasih klinično mrtvi, včasih pa se zgodi primer dvoletne deklice, ki "noče" umreti.

  • Polhar 18:22 03.april 2017.

    Kaj se bo zgodilo s tistimi, kateri se borijo za življenje? Ali jih bojo prodali po kosih, namesto da jim pomagajo preživeti?

  • ode 20:54 03.april 2017.

    Dobra ideja. Naj se poberejo dobri deli, ostalo pa skuri.

  • ode 20:56 03.april 2017.

    Pravzaprav bi morala država svojcem subvencionirati stroške pogreba za tiste, ki bi se opredelili za izročitev svojega trupla za dele.

  • ode 09:55 04.april 2017.

    Seveda ni prav, da se služi z organi. Kot tudi ni prav, da se služi z nujno potrebnimi zdravili. Ko si sam na tem, da potrebuješ presaditev, razmišljaš drugače.

  • Avatar gujdek
    gujdek 18:19 04.april 2017.

    Počasi, rdeči pjebi! Nakradli, da ne rečem NAROPALI, ste dovolj. O teh vprašanjih se naj izpove vsak sam, podobno kot o veri. Vem, da bi vas nekaj rado na lahko služilo, a v vsej svoji vnemi se le malo ohladite...

  • RallyPoint 14:00 03.april 2017.

    to je neumnost; Živa oseba lahko daruje ledvico po lastni volji, s strinjanjem psihologa; Organ se ne odvzema živim osebam! Če je oseba klinično mrtva, živi na aparatih, se mogoče lahko na predlog in strinjanje svojcev lahko kar koli zgodi, ...prikaži več v večini primerov so organi teh darovalcev neuporabni. Kje ste pa gledali to grozljivko...

  • k0libri 08:15 03.april 2017.

    Kot vsi ostali nisi popolnoma nič posebnega. Imela boš opt-out možnost, čeprav se strinjam, da bi bila boljša oblika opt-in.

  • k0libri 08:15 03.april 2017.

    Itak je še dolga pot do tam in ob slovenski mentaliteti je jasno, da tole ne bo šlo skozi.

  • MEGUSTA 08:18 03.april 2017.

    Vso srečo, dragi zakonodajalci.

  • Trudi Rikec 12:19 03.april 2017.

    zaradi organov, se vam se sanja ne kaksni so postopki za te stvari in to da bi si bogati pa lahko privoscili … ne veste niti to potem da z nobenim denarjem si ne morete -ne morejo kupiti ne skladnosti ...prikaži več organov ne ujemanja tkiv ne krvne skupina ne teze (telesne teze-kg) ne starosti)… in se par stvari ki so potrebne da prejemnik organa prejme tocno tak orgn, ki je skladen z njegovim telesomSe najmanj pa ocitno ne veste da ne podaljsujete nikakrsne agonije oz trplenja ljudi, kateri prejmejo organ-e ampak jim resite zivljenje dobesedno in v vsakrsnem pomenu….In se marsikaj in kdor na blef ne bluzi neumnosti tukj si lhko tudi marsikaj kje prebere od resnicnih osebic k so to doziveli in kateri so vpleteni v vse to in tudi kaj vprasate ce vam niso kaksne stvari jasne -- https://www.facebook.com/medrolcki/?fref=nf …

  • Tupamaros 08:24 03.april 2017.

    V lastii države smo itak že og rojstva, Sedaj bomo pa še po smrti.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.