Slovenija
301 ogledov

Ministrstvo naklonjeno spremembi glede darovanja organov

Komentarjev 92
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Janez_53 09:11 03.april 2017.

    Me prav zanima, kako boš cvilil in moledoval, če bi slučajno ti ali kateri od tvojih bližnjih rabil presaditev kakšnega od organov!!!

  • smejka 11:19 03.april 2017.

    Bi prosim prebrala vse?Nisem proti , kri darujem že leta.Prijavila sem se tudi za darovanje mozga.Tudi organe bom dala, če bo potrebno.Ne želim pa , da nekdo razpolaga z mojim telesom!Poudarila sem, da je potrebno podpirat to.Sem ''stara'' krvodajalka.Tudi kri ...prikaži veči rešuje in ne vprašam komu je namenjeno, da le pomaga.Ampak to naj bo možnost.Želja je, da se za to odloči čim več ljudi.Ne dovolim pa, da o temu odloča nekdo, ki si pred volitvami s tem dviguje publiciteto.Ste vsi vi, ki modrujete krvodajalci?Postanite, če niste-rešuje življenja(ukazati pa vam ne morem, niti ne želim).

  • smejka 11:25 03.april 2017.

    Najbolj goreči zagovorniki se navadno najprej pomaknejo v ozadje.Se bojim, da je tudi tokrat tako.

  • zkvazdjkrregistracijozahtevate 11:37 03.april 2017.

    V idealnem svetu bi bil takoj za to. Ampak to ni idealni svet. Sej veste za kaj se gre ane?Če si darovalec prej začno zdravniki razmišljat kdo bo dobil tvoje organe preden je prepozno za transplantacijo namest da ...prikaži več bi razmišljal do zadnje sekunde zgolj in samo o tem kako te rešiti; kako te pozdraviti. Sploh pa predstavljaj si nekadilca ki je imel zdravi življenjski slog, ki umre potem pa njegova pljuča gredo kadilcu ki ga boli k.... za zdravje, njegova jetra pa ledvica pa nekomu ki se nažira gaziranih pijač, mastnih jedi na žaru ipd. To je tist. Jz bi bil solidarn ampak če vem da bo novi lastnik mojih organov enako prizadeven glede življenjskega sloga kot sem sam, pa če bi tako zaupal v zdravnike da bi verjel da bodo res do zadnjega trenutka mojega življenja razmišljal in delal samo na tem da me rešijo.Ampak tega si ne predstavljam. Še posebej če recimo otrok čaka na organ ...mislš da se bodo raj odločil za to da rešijo otroka al da rešijo mene? Otrok ima

  • Trudi Rikec 12:18 03.april 2017.

    Se vedno ste vecina slovencev omejenih v svojih glavah in ozkogledni pa ceravno se v vecini vsi imate za hudo razgledane in najpametnejse…. In sodec po komentarjih pojma nimate kako stvari potekajo ne pri tem ko si darovalec ne pri ...prikaži več tem kdo lahko sploh prejme rgane in na kak sen nacin.In kako lazete sami seboi, ko kdaj pravite da bi za nekoga naredili vse, tudi za svoje otroke, pa bi res ?? bi mu darovali svoj organ…v vecini samo na jezikih , ker ce bi potem bi bili za to, saj nekdo kateri je darovalec lahko resi vas vase drage in vase otroke…….. ampak v vecini ste ocitno sami sebi dovolj v svojem in svojim zdravjem, ker ste prepricani da so bolezni oz ljudje kateri potrebujejo organ-e, samo slabo skrbeli za svoje zdravje ziveli nezdravo, bili kadilci itd…… niti toliko ne pogledate naokrog da je odpoved organov posledice velikih dejavnikov od genetskih, dednih zadevic inp….pa lahko zivite nevem kako super zdravo zivljenje.. In o tem kako bi zdravniki opuscali zdravljenja zaradi o

  • Trudi Rikec 12:23 03.april 2017.

    zaradi organov, se vam se sanja ne kaksni so postopki za te stvari in to da bi si bogati pa lahko privoscili … ne veste niti to potem da z nobenim denarjem si ne morete -ne morejo kupiti ne skladnosti ...prikaži več organov ne ujemanja tkiv ne krvne skupina ne teze (telesne teze-kg) ne starosti)… in se par stvari ki so potrebne da prejemnik organa prejme tocno tak orgn, ki je skladen z njegovim telesomSe najmanj pa ocitno ne veste da ne podaljsujete nikakrsne agonije oz trplenja ljudi, kateri prejmejo organ-e ampak jim resite zivljenje dobesedno in v vsakrsnem pomenu….In se marsikaj in kdor na blef ne bluzi neumnosti tukj si lhko tudi marsikaj kje prebere od resnicnih osebic k so to doziveli in kateri so vpleteni v vse to in tudi kaj vprasate ce vam niso kaksne stvari jasne -- https://www.facebook.com/medrolcki/?fref=nf …

  • Avatar Zala
    Zala 12:35 03.april 2017.

    Kartico darovalca imam ob vozniškem dovoljenju že dvajset let. A, zakon, ki bi priseiljeval kogarkoli v darovanje mi ni všeč. Zdravstvo naj se potrudi, organizira dobro pripravljene predstavite, kaj tako darovanje pomeni. Da je to podarjeno življenju drugemu človeku. Denarja ...prikaži več imajo dovolj, si ga nagrabijo z umetno zvišanimi ceni zdravil in medicinskih pripomočkov, da glava boli. Zakon, ki bi me prisilil v darovanje nečesa kar je neodtujljivo moje, mi ni všeč. Vsak bo lahko napisal ugovor in bo darovalcev še manj. Prisila vedno rodi odpor.

  • stanko75 12:58 03.april 2017.

    Seveda imam, imam enega v sorodstvu, pa imam tudi kartico darovalca če te to moti. Ni problem v darovanju po smrti, problem je v tem kaj prej naredijo s teboj.

  • Avatar Džoser
    Džoser 15:36 03.april 2017.

    Tudi Rikec predno začneš pisati komentar si preberi slovnico Slovenskega jezika ali vsaj pravopis.

  • Avatar Leon
    Leon 15:58 03.april 2017.

    NIHČE ne zaupa vladi ,ki ima korupcijo zapisano v svojih načelih . Ob vseh dogodkih nisem prepričan v poštenost njihovih namenov .Kdo zagotavlja,da ne gre za trgovino z človeškimi organi ?

  • Omega_v6 08:57 03.april 2017.

    V naši državi je toliko kraj in korupcije,da jaz zdravnikom ne zaupam!! Koliko se vidi so sposobni za denar predčasno končati življenje nekoga katerega organ potrebujejo!! Zakaj mislite,da se ne odločajo za darovalce?? Ravno zaradi tega,da bi revne zdravniki razprodali ...prikaži več kot dele avtomobilov na odpadu!! Seveda si takega darovalstva najbolj želijo bogati in politiki,ki so nakradli dovolj,da si lahko kupijo potrebne organe!! To ni demokracija ampak razprodaja državljanov!!

  • max 16:39 03.april 2017.

    Dejstvo pa je, da vsi tile, ki si jih naštel z organi dobesedno trgujejo med sabo za otipljiv denar. Nam pa trkajo na slabo vest naj organe darujemo. To je tisto kar je najbolj moteče,in ne, ne zahtevam plačila za ...prikaži več svoje organe, če se že napihujejo kolk so dobrodelni naj to dejansko delajo zastonj.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.