Slovenija
113 ogledov

Ostra izjava ZZB NOB: Dogodek pred Hudo jamo ni vzbudil samo našega ogorčenja

Komentarjev 135
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Kranjica 15:27 09.oktober 2016.

    @mph - Koga misliš z oznako "njihov firer"? In katera so desna trobila? To bi rada vedela, ker imam "levih" ( Delo, Dnevnik, Večer ...) in njihovega enostranskega pisanja že čez glavo. Mene zanima pisanje obeh ali vseh strani. Le ...prikaži več tako človek lahko dobi pravo sliko o dogajanju pri nas.

  • maximilian 16:45 08.oktober 2016.

    Daj ti meni razloži, meni, ki so mi oba dedka-partizana ubili januarja in marca 1945, zaradi tega, ker so v cerkev hodili. Enega so na pogovor k komisarju peljali, pa ga še danes ni nazaj. Drugega pa so neznanci na ...prikaži več straži "neznanci" ubili. Morilci pokvarjeni

  • Aljaz Kozelj 15:07 08.oktober 2016.

    ti si pa janšev izrodek kajne ;) ? Vprašaj janšo kako priti do argentine ;)

  • maximilian 16:39 08.oktober 2016.

    Tako je. Verjetno so tisti otroci, kateri so imeli čeveljčke dobrih deset cm velike, pa one, ki so kitke nosile in bile stare med 12 in 14 let leta 1945 verjetno velike hudega gorja naredili bandi pijanih "herojev". Komunistična ...prikaži veča revolucija je pobila te otroke, deklice, matere. Ne pa boj proti fašizmu in nacizmu. Zakaj pa je bila po vojni ex Juga sovražnik "zaveznikov" kapitalistov in grdega NATA? Zqkaj poltem nismo bili več "zavezniki"?Sramota za Slovence in normalnega človeka,predvsem pa za zdravo pamet je razmišlanje Aljaža Kozelja. Ubijanje zvezanih civilistov, otrok, žensk in to po vojni, v mirnodobnem času brez kakrše koli pravne osnove (sojenja) je bilo in je še danes kaznivo dejanje, ki ne zastara, Razen v Slo:(

  • mph 20:11 08.oktober 2016.

    Domobranske izmišljotine. Me ne zanimajo "ugotovitve", kjer so financirali rezultate domobranci ali potomci. Seveda pa verjamem, da je žal končal kakšen otrok vmes, kar se nikakor ne bi smelo zgoditi in za take primere pa povsem podpiram, da se razišče ...prikaži več in najde krivce, če je le mogoče. Zločin nad otroci ne sme in ne more nikoli zastarat. Žal dosti ne spremeni tega, da bi sicer bilo tam tisočekrat več otrok, če bi zmagala domobranska zalega in njihovi prijatelji nacisti.

  • Bond 19:14 08.oktober 2016.

    Umor je umor. Tem zverem ki so po vojni pobijali ljudi, bi že zdavnaj morali soditi. Ta Turnšek bi se za te zverinske umore moral globoko pokesat, na pa da kleveta bedarije. Kakšna sramota je to za to kvazi organizacijo, ...prikaži več ki jo zastopa. Že zdavnaj bi jih morali razformirat, zločince pa postaviti pred sodišče in jih obsoditi za te brezpravne poboje.

  • jakec1575 19:30 08.oktober 2016.

    To, da se drugi narodi ne kregajo za nazaj, je laž. Tako Španci kot Francozi, kot še kdo. To je normalno. Prizadejane so bile bolečine. Kar jaz pogrešam, je jasna in eksaktna zgodovina v javni diskusiji. Nekoč sem imel v ...prikaži več rokah knjigo, ki je precej natančno popisala vse dogodke, morilce in krivce, manipulatorje ene in druge strani. V javnosti se pa meša vse. Še največ človek zve od pričevalcev. Mislim, da je tokrat Tit odreagiral prenaglo in nepremišljeno. Vedno bodo obstajali tisti, ki bodo nabirali politične točke ob taksnih in drugacnih pietetnih dejanjih. Vojak je vojak, civil je civil. Čas je, da vsi dobijo grobove in mesto objokovanja. Nikoli pa se nisem strinjal o mrtvih vse lepo. Za nobeno stran. Če si bil slab clovek si bil slab clovek. ce si bil dober si bil dober.

  • svetlobni 22:49 08.oktober 2016.

    Nina, me zanima kdo si in koliko si stara, da tako izbiraš kdo bo hodil po slovenski zemlji?Vedi da kdor je pobijal otroke , mladoletnike in ženske ni vreden, da ga pes poščije, to pa so komunisti, ki so ...prikaži več in še delajo samo zdraho in škodo naši državi, tudi desničarji niso dosti boljši, saj so tudi oni bivši komunisti, zato bi morali pravi Slovenci skupaj stopit in nagnat vso to politično drhal, ki nam uničuje Slovenijo in naredit nestrankarsko vlado, ki se ne bi obremenjevala s preteklostjo, ampak s prihodnostjo.

  • Bond 19:48 08.oktober 2016.

    "Vsega skupaj je bilo v Krimski jami 28 ljudi – zagotovo 8 žensk, 17 moških in 3 otroci. Bili so večinoma mladi, mladoletnih oseb je kar 9, starejših od 30 samo 5. Nihče ne presega 50 let" (To so ugotovili ...prikaži več forenziki) Proti čemu ti protestiraš Turnšek? Te je groza da bodo zločinci imenovani? So tudi tvoji med njimi? Čas bo, da odideš v zgodovino in se globoko skriješ. Lahko kar v kakšno jamo! To da hodiš po slovenskih tleh, jo s svojimi besedami onesnažuješ in za to še dobivaš denar od države, je velika sramota.

  • nina 20:05 08.oktober 2016.

    To je žalitev za zmago nad fašizmom in nacimom.Kdor to časti ni vreden,da hodi po SLOVENSKI ZEMLJI.

  • Lavdan 19:22 08.oktober 2016.

    In tako naprej še leta in leta, saj nam je svetla prihodnost zagotovljena. Edina ki sta res želela nekaj storiti za spravo sta bila pokojni nadškof Šuštar in bivši predsednik Kućan, vsi ostali samo razpihujejo mržnjo s svojimi izjavami.

  • Zmago 20:17 08.oktober 2016.

    jakec1575 lepo napisano.Marsikaj je bilo drugače, kot so nas učili, kar dandanašnji podprto z izkopavanji, forenzičnimi dokazi, dokumentacijo,.......................Mene je najbolj presenetilo:1. Da so judje že leta 1933 napovedali vojno Nemčiji.https://www.google.si/search?newwindow=1&site;=&source;=hp&q;=judea+declares+war+on+germany2. Da je Hitler ko je ...prikaži več porazil Francijo pri Danquerku pustil, da so se Angleži v miru umaknili čez rokavski preliv3. Da sta Churchill in njegov bomber Harris prva začela z nočnim požiganjem nemških mest. Hamburg, Dresden, Koln............celo nekatera Švicarska mesta so požgali do tal ???4. Za nemške vojake nisem slišal, da bi se tako pošastno izživljali nad ženskami kot so to delali ruski in ameriški "osvoboditelji" ???Zanimiv link: https://www.youtube.com/watch?v=Vnu5uW9No8g

  • valerijakregar 20:43 08.oktober 2016.

    omg, @ mph.večkrat sva bila na "isti valovni dolžini", tokrat ? žal, ne.nikjer v gornjem prispevku ni omenjen IJJ, slikovno gradivo o izkopu pa si le poišči na internetu !!!!!!!!!!!!!pa "dober tek".lp

  • Konrad Ajster 22:15 08.oktober 2016.

    Politiki so pač takšni, da vedno druge sovražijo, še posebej, če se jim posrečilo priti do zmage! Po drugi strani pa pravijo in spoštujejo demokracijo, da lahko vsak misli po svoje! Slovenci so tudi takrat mislili vsi za dobrobit svojega ...prikaži več naroda, vendar vsak po svoje in vsak v drugačni politiki tistega časa in vsi so bili prepričani, da bo njihova stran za Slovenijo najboljša, no in navadno zmaga le ena stran in si dovoli da je sedaj tista nasprotna stran, ki je mislila drugače, postala zločinska stran, in zasluži smrt, medtem ko so smrt sejale kar enako obe strani v imenu slovenskega naroda in prav ima vedno zmagovalna stran, če se že pozabi, da živimo v dobi demokracije!??

  • mokmelk 15:09 08.oktober 2016.

    Je velika tragedija, da ta partizansko - domobranski dualizem še vedno prehaja iz roda v rod. Predvsem je to problem na podeželju, tudi če nihče o tem ne govori, se ljudje identificirajo s tem, še po tolikih letih.

  • Kranjica 11:06 09.oktober 2016.

    Domobranske izmišljotine? Celo srednjo šolo smo pri zgodovini poslušali samo o zmagah partizanov in komunizmu, večina nas je verjela vse. Ko mi je nekoč, ko sem bila že v službi,sodelavec, bivši partizan povedal, kako so večkrat bežali pred Nemci, sem ...prikaži večm bila malodane šokirana. Tako dobro so nas "preparirali". Zato danes verjamem samo še sorodnikom pobitih in zgodovinarjem, a še to le nepristranskim, ne kakšnemu Repetu. In to, se danes nek Tit Turnšek zgraža nad tem, da mrtve pokopljejo , kot se za človeka spodobi, mi gre na bruhanje.

  • Zmago 11:11 09.oktober 2016.

    http://www.wintersonnenwende.com/scriptorium/english/archives/articles/jdecwar.htmlAll wars are ................... bankers war.https://www.youtube.com/watch?v=p-0BPMwgKNAIn ja v ww II je bilo pogubljenih več kot 60 milijonov,ja in kdo je najbolj trpel ? ..................... Ja židi vendar (kar naprej poslušamo Holokavst, holokavst pa o magičnih ...prikaži več 6 miljonih že od 1914 leta naprej), drugi so pa vsrani ............GOYIMI, ki jih ni škoda. Novejše raziskave kažejo, da je vse skupaj ena velika PRENAPIHNJENA LAŽ !! o kateri so poročali še preden je Dolfa prišel na oblast!https://www.youtube.com/watch?v=b5SsNCvlZoMhttps://www.youtube.com/watch?v=JUMwgsy6ZD4

  • k0libri 11:23 09.oktober 2016.

    Ja, saj take fašiste, kot si ti, s tem da so bili predhodniki ISISa, so metali v rove. Pa se čudi, zakaj so to naredili, namesto da bi jim nagrado dali.

  • Avatar Mitja Grmovšek
    Mitja Grmovšek 13:02 08.oktober 2016.

    Huda jama je grobnica tistih, ki se niso strinjali s komunističnim režimom. Notri niso bili samo domobranci, belogardisti, notri so bile tudi matere in otroci. Ti niso državi in režimu naredili nič slabega, predvsem pa nič takega, da bi jih ...prikaži več bilo potrebno usmrtiti. In najbolj zanimivo je to, da tisti, ki so krivi za te zločine niso bili nikoli obsojeni, njihovi potomci pa kritizirajo dejanja dostojnega pokopa. Čeprav je to nekakšen začetek k spravi, pa bo do sprave preteklo še veliko vode. SLAVA VSEM UMORJENIM!

  • cogocogo 11:26 09.oktober 2016.

    tudi domobrancev je vedno vec a ne patrijarh ,,pa vedno bolj glasni ste ,,upam da bodo naslednje generacije zivele brez sovrastva ki ga sirijo povzpetniki ,,

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.