Slovenija
114 ogledov

Ostra izjava ZZB NOB: Dogodek pred Hudo jamo ni vzbudil samo našega ogorčenja

Komentarjev 135
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • cogocogo 12:00 09.oktober 2016.

    vidim da nikoli ne bo konca tega sovrastva med narodom ,,le kdaj bo matilda pobrala vse te sovrazne neljudi ,,verjamem da je bilo po vojni pobitih tudi veliko nedolznih zal pa je ostalo pri zivljenju prevec takih ki so si ...prikaži večsi to res zasluzili ,,in da je to res se vidi in slisi se danes ,,ze tule gor vidom po komentarjih da je to res ,,toliko sovrastva se takrat ni bilo ,,in kako bi bilo sele krvavo ce bi zamgala druga stran ,,mascevanje je pac v vsakem cloveku in kdor je prizadet ga bo udejanil ce le ima moznost ,tako je se danes ,,ce te kdorkoli prizadene mu pac vrnes se le mores ,,

  • jakec1575 12:43 09.oktober 2016.

    Provokativno vprašanje. Kateri Slovenci so bili pravi v 1 svetvoni vojni.Tisti, ki so jih mobilizirali na italijanski strani ali tisti na slovenski? bratomorna vojna, kjer so na veliko umirali Slovenci. Tudi v 2 svetovni je ogromno sivin. od komisarjev, ki ...prikaži več so zaradi rivalstva in naravne karizmaticnosti posiljali dobre vodje v smrtne bitke z znanim izzidom, Do ljudi iz zaledja, ki so po vojni ovajali svoje kolege partizane zgolj zato, da dobijo malenkost boljšo pozicijo v sistemu po vojni. Ljudje smo pokvarjena bitja, Slovenci pa še posebno. Čistih iger je bolj malo. Zato pravim, da pavšalne izjave in črnobelo gledanje ne vodi nikamor. Ker resnica je v sivinah. zbogajmo se. Sprava racionalno ni mozna. Čas je edina sprava. in grobovi za vse.

  • Plavi-mil 14:16 09.oktober 2016.

    Največja ironija pa je, da ti pleničarski borci NOB-ja, kater se danes oglašajo, hočeje vsi imeti CERKVENI POGREB, ko vidiš te pogrebe, te skoraj kap, ne eden duhovnik, tri hočejo imeti.

  • mph 15:32 09.oktober 2016.

    Pobili so vrnjene klavce iz cele Yu, zavezniki so jih namerno vrnili, s svojimi so sami obračunali (smo pa sicer tudi tukaj bili med vojno unikat, koliko se jih je postavilo na stran nacistov). Se pa strinjam, da bi morali ...prikaži več imeti sodne procese, še posebaj, ker je bil vmes tudi kakšen nedolžen ali pa ne toliko kriv. Ampak so bili drugi časi in takoj po vojni vse razgreto. Si lahko sicer samo mislimo, kaj bi nacistični in domobranski klavci počeli z domoljubi, če ne bi zmagali zavezniki.

  • mph 23:51 09.oktober 2016.

    Kakšno vezo ima JLA z zaprisego nacistom?? V tistih časih bi šel v partizane, če bi me novačili domobranci. So pa bili nekateri res prisiljeni, če ne so jim pobili domače in podobno.

  • Ferluci 08:40 11.oktober 2016.

    Kakšno združenje borcev? Titofilski zločinci, ki jim gre v nos, da bi jih razkrinkali. Dejstvo je, da so vsi pobiti nedolžni in to zaradi tega, ker jim niso sodili, tisti, ki so jih pobijali, pa zločinci. Dokler ne bo ...prikaži večbo obsodbe zločincev, do pomiritve in razdvojenosti naroda ne more priti. Konec!

  • mph 18:54 08.oktober 2016.

    Pravljice? Lahko to utemeljiš? ah, ja, zgodovinski dokazi dokazujejo, da so partizani dejansko zaprisegli na stadionu, krepostni domobranci pa so samo branili svoje domove in se borili proti okupatorju, v svojih domobranskih bolnišnicah so zdravili ameriške, angleške, ... pilote, med ...prikaži več tem, ko so jih partizani predajali svojim zaveznikom nacisom. Kaj ne? Bi vam nekaterim pasalo, če bi bilo tako. Pa ni bilo. Preveč zaveznikov se je iz prve roke spoznalo s tem kdo je kdo.

  • mijamaja 17:39 08.oktober 2016.

    Komik, ki govori zelo resno:\s\sToni GAŠPERIČ: "Nehajmo tarnati"Odmislimo že enkrat naše politike, ne namenimo jim toliko pozornosti, ne glejmo toliko teh soočenj ...- zasujmo že enkrat vse jame s takšnimi in drugačnimi kostmi,- poglejmo skozi okno, ...prikaži več ko gredo otroci iz vrtca na dopoldanski sprehod in se posvetimo njim!To je naša prihodnost.Kar smo pokopali, je že pokopano, pred našimi vnuki pa je življenje, ki je vse kaj drugega kot prepiranje in kazanje s prstom, kdo je za kaj kriv. Spomnimo se lepih stvari, ker jih je bilo veliko, tako v Jugoslaviji, kot tudi zdaj .. Zakaj bi pljuvali po vsem, kar je bilo v preteklosti? Tudi to je bilo in je del nas .. Mene ne bo nihče prepričal, da sem za časa Tita slabo živel, pa naj se še tako trudijo. Ni me strah in sram povedati, da sem lepo živel, pa ne le jaz, moja generacija je dobro živela, čeprav pravijo, da na ameriških pufih. Na čigavih pa zdaj živimo ? Jugoslavija je bila manj zadolž

  • Dušan Jakič 18:16 08.oktober 2016.

    Dejstvo je, da so to žrtve II. svetovne vojne. Dejstvo je pa tudi, da to niso heroji, niso zmagovalci. So pa med njimi tudi nedolžneži, ki so bili v nepravem trenutku na nepravem mestu. Ti poboji so največja napaka NOB ...prikaži več - prvotno so izdajalce hoteli izgnati v avstrijo - pa jih ne avstrijci ne angleži, ki so takrat tam bili, niso hoteli. Zavedno so jih poslali nazaj in jih tako obsodili na hitro "kvazi" sodišče in smrtno kazen. Pač, slovenclni znajo vse za*ebat, u nulo, vsakič in vedno znova. Če bo kadarkoli pri nas spet vojna vam garantiram da bomo spet imeli ISTO sceno. Pa čist tko, mimgrede, na začetku vojne odpor proti okupatorjem ni imel veze z komunizmom. To so si izprijenci prisvojili kasneje, in ti isti izprijenci so si oblast izborili tudi po padcu komunizma. Ne ubijajo na "-izmi", ubijajo nas soljudje katerim je malo mar za nas.

  • primoz.g 18:43 08.oktober 2016.

    še enkrat me zanima koliko je star gospod ki je oddal tale post ?David Kodba / danes, 12:49sem član ZZB NOB in nisem član nobene stranke v Sloveniji niti drugje to da je članstvo v ZZB ...prikaži več NOB pogojeno z članstvom v SD je čista izmišljotina

  • Igor Golob 18:44 08.oktober 2016.

    A to je tisti david kodba iz fb skupin kot so slovenski partizani in podobno,ja tale je pa en mladi levičarski ekstremist rojen po letu 91,ko smo se ostali borili proti yugo okupatorju,ja tale je pa res kreDEBILEN za zvezo borcev

  • maximilian 18:49 08.oktober 2016.

    1. Največ žrtev Krimske jame pa izhaja prav iz obdobja med majem in julijem 1942. Torej ne gre za "izdajalce in sodelvace okupatorja" ...2.Vsega skupaj je bilo v Krimski jami 28 ljudi – zagotovo 8 žensk, 17 moških in ...prikaži več 3 otroci. Bili so večinoma mladi, mladoletnih oseb je kar 9, starejših od 30 samo 5. Nihče ne presega 50 let.3.Za Krimsko jamo je pomemben dokument iz dne 13. 7. 1942, v katerem piše, da so v Begunjah usmrtili več žensk. V dokumentu piše: “Vse navedene so bile danes zaslišane in takoj justificirane.”In ključno: “Večinoma so v jami civilisti, nekaj pa je tudi partizanov, ki so tam zaradi obračunavanj med sabo. Zagotovo vemo, kdo je nosečnica, po drugi strani pa nimamo podatka, kdo sta enoletni otrok in malček, star med 2 in 3 leti"Torej: solvency, pravi partigiani, ženske, nosečnice in otroci. res so bili "heroji" ti NOB leta 1942... namesto da bi švabe preganjali so otroke ubijali...Pezdeti in morilci ste!

  • izRODEk 12:44 08.oktober 2016.

    PS: ZZB a vrednote NOB pa naj bo tiho. Glavni uzurpatorji te zveze so ravno največji izdajalci sedanjega časa, kaviar levica iz SD - Socialnih demokratov! Brez njihove podpore se te svinjarije ne bi dogajale.Ogromno mladih z ZZB NOB ...prikaži več noče imeti opravka ravno zaradi tega, ker je članstvo v ZZB NOB povezano s članstvom v SD.ZZB za vrednote NOB - gravžate se mi. Malo manj, kot kakšen Cerar, Pahor ali kakšen Kacin, veliko manj pa ne. Sram vas je lahko! Pizde ene, SD-ju prodane!

  • mph 18:56 08.oktober 2016.

    Ne samo to, v tujini so izdajalci povsem tiho, se ne oglašajo .... to je možno samo v tej državi in s tem narodom. V osnovni šoli nisem nikoli dejansko dojemal Cankarja, sem ga pa kot odrasel. in ga potrjujejo ...prikaži več vsakodnevno prispevki.

  • Avatar Mitja Grmovšek
    Mitja Grmovšek 13:02 08.oktober 2016.

    Huda jama je grobnica tistih, ki se niso strinjali s komunističnim režimom. Notri niso bili samo domobranci, belogardisti, notri so bile tudi matere in otroci. Ti niso državi in režimu naredili nič slabega, predvsem pa nič takega, da bi jih ...prikaži več bilo potrebno usmrtiti. In najbolj zanimivo je to, da tisti, ki so krivi za te zločine niso bili nikoli obsojeni, njihovi potomci pa kritizirajo dejanja dostojnega pokopa. Čeprav je to nekakšen začetek k spravi, pa bo do sprave preteklo še veliko vode. SLAVA VSEM UMORJENIM!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.