34 ogledov

Slovenci mirno prek Irana

1/13
Slovenska košarkarska reprezentanca je predtekmovanje SP v Turčiji zaključila z zanesljivo zmago nad Iranom (65:60). Varovance Memija Bečirovića zdaj čaka počitek, nato pa prihajajo Avstralci!

S še eno zmago na SP, tokrat nad Iranom,  se je slovenska košarkarska reprezentanca še utrdila na drugem mestu skupine B in bo v nedeljo v osmini finala igrala z Avstralijo. "Cilj tekme je bil, da zmagamo in da se nihče ne poškoduje. Oboje nam je uspelo, poleg tega pa smo odpočili še nekatere igralce. Zdaj nas čaka Avstralija, na katero se želimo čim bolje pripraviti. Gre za fizično zelo močno ekipo, ki ima nekaj dobrih posameznikov, a verjamem, da če bomo pokazali pravi obraz, lahko pridemo tudi v četrtfinale. Jutri si bomo vzeli prost dan, se s turistično ladjico malce zapeljali po Bosporskem kanalu in se skratka odpočili od košarke," je po srečanju za STA dejal selektor Memi Bečirović.

Slovenija je srečanje z Iranom začela zelo zanesljivo, z zagrizeno obrambo, in prvo četrtino zanesljivo dobila z 19:6. V drugih desetih minutah je sledil padec, ki je močno spominjal na strelski post s tekme z Brazilijo. Trojke niso želele skozi obroč (1:11 v prvem polčasu), Slovenija pa je izgubila tudi skok. Tako so Iranci v 17. minuti celo izenačili, napada za vodstvo pa niso izrabili.

Slovenija je tekmovanje v skupini B končala na drugem mestu, tik za ZDA, v osmini finala pa se bo pomerila z Avstralijo.

V drugi polčas so Slovenci kljub vsemu krenili bolj odločni in z željo, da dokončno prelomijo tekmo v svojo korist. To jim je tudi uspelo - na krilih razpoloženega Mihe Zupana in Boštjana Nachbarja ter prebujenega Gorana Dragića so Slovenci v 24. minuti povedli za sedemnajst točk (43:26). To je bila zaloga, ki so jo varovanci Memija Bečirovića do konca brez težav negovali, kljub temu da so se Iranci dve minuti pred koncem približali na manj kot deset točk razlike, pa zmagovalec nikoli ni bil pod vprašajem.