20 ogledov

Večer Saše Vujačića

1/21
Košarkarji New Jersey Nets so proti New Orleans Hornets vknjižili 16. zmago v sezoni in 13 pred domačimi navijači. Po podaljšku so bili boljši s 103:101, blestel je Saša Vujačić.

New Jersey Nets so na krilih odličnega Saše Vujačića po podaljšku  s 103:101 premagali peto najboljše moštvo zahodne konference New Orleans Hornets. Vujačić, ki je tekmo spet začel na klopi, je v 35 minutah vknjižil 25 točk in bil daleč najboljši košarkar Mrežic.

Mariborčan je iz igre zadel devet metov iz 14 poskusov, še boljši je bil pri metu za tri točke, zadel je petkrat iz sedmih poskusov, zelo pomembna je bila trojka v podaljšku. Nekdanji član prvakov iz Los Angelesa je v svojo statistiko vpisal še po štiri skoke in podaje ter eno izgubljeno žogo. Netsi so z zmago prekinili niz treh zaporednih porazov, Hornetsi, pri katerih pri metu ni bil prvi zvezdnik Chris Paul (9 točk), pa so izgubili četrtič zapored.

Paul je zadel le štiri mete iz 15 poskusov, izgubil pa je kar sedem žog. Član All-Star zasedbe je zgrešil tudi met, s katerim bi izsilil drugi podaljšek. "Vseeno mi je, kaj se je dogajalo med tekmo in kaj o tem pravijo drugi. To čutim kot moj poraz. Neuspeh nas ne sme ustaviti," je po tekmi dejal Paul.

Redni del tekme se je končal brez zmagovalca, nato pa so gostitelji s pomočjo nove trojke Vujačića ušli na pet točk prednosti (101:96). Marco Belinelli je Sršene, pri katerih je že tretjo tekmo zapored manjkal poškodovani Trevor Ariza, vrnil s trojko v igro, David West pa je z dvema prostima metoma 46 sekund pred koncem podaljška izid spet izenačil. Odločilni točki za Mrežice je 24 sekund pred koncem s prostih metov dodal Brook Lopez.

Udrih ne preveč uspešen
Slabše je šlo Sacramentu, ki je pred domačimi navijači klonil proti Dallasu (100:102). Beno Udrih ni bil najbolj razpoložen. V 33 minutah je ob 25-odstotnem metu iz igre zbral sedem točk in imel eno podajo ter tri ukradene žoge.