13 ogledov

Petica Manchestra, štirica Arsenala

Eduardo da Silva Portsmouth Arsenal
1/15
V 20. kolu angleške Premier League so topničarji brez težav s 4:1 ugnali Portsmouth. Manchester United je slavil še višjo zmago, in sicer s 5:0 nad Wiganom.

Manchester United je z visokimi 5:0 odpravil Wigan. S tem so se vragi vodilnemu Chelseaju približali na dve točki. Prvaki so že do polčasa vodili s 3:0. Mrežo Wigana je načel Wayne Rooney, kanonado pa sta nadaljevala Michael Carrick in Rafael. Dimitar Berbatov je prispeval četrti gol kmalu po odmoru. Antonio Valencia pa je dokončal delo pet minut pred koncem tekme.

Topničarji niso imeli nobenih težav z zadnjeuvrščenim Portsmouthom, ki je zabredel v gromozanske finančne težave. Ima namreč še dober mesec časa, da poravna vse zaostale finančne obveznosti, sicer bo sodišče razglasilo bankrot kluba. Za Arsenal so zadeli Eduardo, Samir Nasri, Aaron Ramsey in Alesandre Song, za domače pa je bil uspešen le Nadir Belhadj.

V torek sta bila odigrana dva derbija. Derbi kola je bil odigran v Birminghamu, kjer je Aston Villa na Villa Parku gostila Liverpool. Ekipi sta prikazali zelo neprivlačen, na trenutke grob in dolgočasen nogomet. V vsem prvem polčasu smo lahko videli zgolj po eno lepo priložnost na obeh straneh, medtem ko je v drugem polčasu dvakrat zagrozila Villa. Najbolj pravičen izid bi bil še 0:0, saj je zmago varovancev Rafe Beniteza, iz edine Liverpoolove priložnosti v drugem polčasu, v sodnikovem podaljšku zagotovil Fernando Torres.

Na derbiju začelja sta se Bolton in Hull razšla brez zmagovalca, za hitro izenačenje gostov je, po zaostanku z 2:0, z dvema zadetkoma v 8 minutah poskrbel Stephen Hunt. Ekipi tako ostajata v nevarnosti za selitev v drugi rang tekmovanja, saj sta v dosedanjem delu prvenstva dosegli zgolj po 18 točk.

Prve tekme 20. kola so bile na sporedu že v ponedeljek. Chelsea je na domačem igrišču po zaostanku z 0:1 na koncu odpravil Fulham z 2:1. Gostje so na Stamford Bridgeu povedli že v četrti minuti, ko je bil natančen Zoltan Gera. Vse do 73. minute je kazalo, da bodo igralci Chelseaja po nekaj zaporednih remijih povrhu vsega vpisali še poraz, vendar je na sceno stopil Didier Drogba in izid izenačil. Za izbruh navdušenja pa je dve minuti kasneje z avtogolom poskrbel Chris Smalling.

Manchester City je pod vodstvom novega trenerja Roberta Mancinija na drugi tekmi vpisal še drugo zmago. Sinje modri so tokrat v gosteh gladko s 3:0 ugnali Wolverhampton Wanderers. Dva zadetka je prispeval Carlos Tevez, enega pa Javier Garrido.

Prvo tekmo sta v Londonu odigrala tamkajšnja prvoligaša Tottenham in West Ham. Na koncu tekme so bili boljše volje prvi, ki so bili veliko boljši nasprotnik in so povsem zasluženo slavili z 2:0 ter tako na račun vpisali nove tri točke. Za še več veselja pa je na White Hart Lanu poskrbel hrvaški reprezentant Luka Modrić, ki je prvič po zlomu noge zaigral v začetni enajsterici in se po podaji Aarona Lennona že vpisal med strelce. Hrvat je zadel že v 11. minuti. Delo pa je z zadetkom v 81. minuti dokončal Jermaine Defoe.