15 ogledov

Kralji pokleknili

Anže Kopitar (desno) se tokrat ni vpisal v statistiko. Žurnal24 main
Severnoameriška liga NHL je v polnem pogonu. V nedeljo so bile odigrane štiri tekme. Los Angeles Anžeta Kopitarja je zapisal nov poraz. Tokrat so bili s 3:2 boljši aktualni prvaki, Rački iz Anaheima.

Liga NHL

Dallas : New York R. 3:2
Calgary : St. Louis 0:3
Los Angeles K. : Anaheim 2:3
Chicago : Vancouver 0:2

Na začetku tekme je vse kazalo na konec krize Kraljev , ki so v soboto prekinili niz štirih zaporednih porazov. Hokejisti Los Angelesa so namreč že v prvi tretjini povedli z dvema goloma prednosti. Vratarja aktualnih prvakov iz Anaheima Jeana-Sebastiana Giguera sta ukanila Kyle Calder in ob igralcu več na ledu Dustin Brown . Nato je na sceno stopil Ryan Getzlaf , ki je z dvema zaporednima goloma na začetku druge in tretje tretjine rezultat izenačil. Sedem minut pred koncem je končni izid postavil Chris Kunit z. Kaže omeniti, da je bil podajalec pri zadnjih dveh golih Todd Bertuzzi . Anže Koptar se v statistiko ni vpisal. Los Angeles je trenutno na zadnjem mestu pacifiške divizije.

Vratar ekipe New York Rangers Henrik Lundquist je prejel tri gole za poraz svoje ekipe proti moštvu Dallas Stars. © Action Images

Na tekmi večera med Dallas Stars in New York Rangers so bili s 3:2 boljši gostitelji. Zmago so vknjižili kljub dejstvu, da so jih Newyorčani nadigrali v vseh elementih igre. Za primerjavo: Zvezde iz Dallasa so na nasprotnikov gol streljale 18-krat, Rangerji pa kar 48-krat. Dovolj zgovoren podatek govori o tem, da je bil med vratnicama izjemno razigran Mike Smith . Ubranil je 39 strelov. Za zmagovalce so zadeli Jussi Jokinen ter Loui Eriksson in Brenden Morroe z igralcem več na ledu. Pri New Yorku sta se med strelece vpisala Jaromir Jagr in Brendan Shanahan . Dallas zaseda prvo mesto pacifiške divizije, medtem ko so New York Rangers na drugem mestu atlantske.