4 ogledov

Parker ne more vsega sam

Tony Parker je dosegel skoraj polovico vseh točk San Antonio Spursov. Žurnal24 main
Medtem ko so LA Lakers zmago stran od drugega kola končnice, pa so zmago od konca sezone San Antonio Spurs. Tony Parker pač sam ne bo mogel premagati Dallas Mavericks.

Niti slučajno ga nismo mogli zaustaviti. Prav vsem na parketu je vsilil svoj način igre.

Jerry Sloan o Kobeju Bryantu

Dallas Maverics in Los Angeles Lakers so le še zmago oddaljeni od drugega kola končnice lige NBA. Jezerniki so v noči iz sobote na nedeljo za tretjo zmago Utah Jazz premagali s 108:94. Telički pa so za vodstvo s 3:1 San Antonio Spurs porazili z 99:90. Za zmago Lakers je bil najbolj zaslužen Kobe Bryant, ki je dosegel 38 točk. Zvezdnik se je tako hitro pobral po tretji tekmi, ko je iz igre zadel le pet izmed 24 metov (tokrat 16 izmed 24). "Niti slučajno ga nismo mogli zaustaviti. Prav vsem na parketu je vsilil svoj način igre," je bil prisiljen priznati trener Jazzov, Jerry Sloan. Svoj delež je tokrat dodal edini Slovenec v končnici, Saša Vujačič (devet točk v 17 minutah). Medtem je k zmagi Mavericks največ prispeval Josh Howard (28 točk), a ni bil prvi strelec srečanja. Tony Parker je za Spurs dal kar 43 točk, torej skoraj polovico vseh. A zgolj Parker (in Tim Duncan) nista dovolj, da bi se prvaki izpred nekaj let lahko uvrstili v naslednje kolo. Lakers in Jazz bodo morebitno zadnjo tekmo odigrali v ponedeljek, Spurs in Mavericks pa v torek.

Nocoj Cavs po četrto zmago

Cleveland Cavaliers se lahko že nocoj uvrstijo v drugo kolo končnice. Četrta tekma proti Detroit Pistons se začne ob 21.30 in si jo lahko v živo ogledate na ŠportTV.

V igro za napredovanje so se sinoči vrnili New Orleans Hornets. Denver Nuggets so bili na prvih dveh tekmah (ter v prvi četrtini včerajšnje) občutno boljši nasprotnik, nato pa so Chris Paul (32 točk in 12 podaj v 46 minutah) in soigralci le strnili vrste in z zmago 95:93 znižali rezultat v zmagah na 1:2. "Moj načrt je bil, da CP odigra vseh 48 minut. Odigral je kot najboljši organizator igre. Vedel je, kaj je v igri," je svojega mladega zvezdnika, Chrisa Paula, pohvalil trener, Byron Scott. Junak tekme je bil lanski prvak James Posey, ki je zaradi težav s kolenom zapustil parker v prvi četrtini, a se kmalu vrnil in nenazadnje pet sekund pred koncem zadel met za zmago. Četrta tekma med tema dvema tekmecema sledi že v ponedeljek, prav tako tudi četrta med Miami Heati in Atlanta Hawks. Na tretji med tema dvema tekmecema so Heati za vodstvo z 2:1 zmagali s kar 107:78. Kot je dejal Dwyane Wade (29 točk) jih je poneslo čudovito vzdušje v domači dvorani.