6 ogledov

Cimos obstal v polfinalu

Cimos je kljub izvrstni igri v drugem polčasu še drugič klonil. Žurnal24 main
Rokometaši Cimosa se poslavljajo od pokala EHF. Še drugič jih je premagal Köbenhaven. Danci so doma zmagali s 36:34 in v finalu čakajo na boljšega iz dvoboja Nordhorn : Aragon.

Rokometaši Cimosa iz Kopra so bili v polfinalu pokala EHF pred pravo misijo nemogoče. V gosteh pri danskem Köbenhavenu so namreč lovili zaostanek petih zadetkov iz prve tekme v Kopru. Odločneje so ponovno začeli gostitelji, ki so si v šesti minuti priigrali že pet golov prednosti, zaradi česa je trener Cimosa Matjaž Tominec takoj zahteval minuto odmora. Odmor pa rokometašem iz obale ni posebno pomagal. V vratih Köbenhavna je blestel Steinar Ege, njegovi soigralci pa so pridno polnili mrežo, ta večer sicer sijajnega, vratarja Edina Tahirovića. Gostitelji so tako praktično ves čas držali prednost šestih ali sedmih zadetkov, Cimosu pa se je nekajkrat uspelo približati na pet golov zaostanka. V 19. minuti so rokometaši Köbenhavena celo povedli za osem zadetkov, vendar so se koperčani hitro pobrali in zaostanek znižali ponovno na pet golov zaostanka. Po nekaj uspešnih napadih Cimosa je tudi trener Köbenhavna hitro vzel minuto odmora. Ekipi sta na odmor odšli z rezultatom 19:14 v korist gostiteljev.

Kljub izredni borbenosti Koprčanom preobrat ni uspel. © Barbara Milavec

Tudi v drugem polčasu je bila slika na igrišču podobna. Danci so hitro povedli ponovno za sedem zadetkov. Cimos je gostitelje vztrajno lovil in v 37. minuti se je Koprčanom po dolgem času uspelo približati na štiri zadetke zaostanka. Razlika se je nato gibala med štirimi in šestimi goli razlike, nakar pa so gostitelji ponovno ušli na sedem golov prednosti. To pa ni zmedlo izredno odločnih Koprčanov, ki so prednost iz napada v napad nižali in se deset minut pred koncem tekme, po sedmem zadetku Uroša Rapotca približali na le tri zadetke. Popoln preobrat  pa rokometašem Cimosa žal ni uspel in Köbenhaven je po tekmi v Kopru slavil še na domačem parketu. Končni rezultat: 36:34

Evropsko sezono je tako Cimos končal v polfinalu pokala EHF. Kljub porazu pa lahko govorimo o izredno dobri sezono Koprčanov, saj so ob nastopu v polfinalu pokala EHF, osvojili še domači pokal . Pred varovanci Matjaža Tominca je tako zagotovo še zelo lepa prihodnost in kdo ve, morda pa naslednjo sezono stopijo še stopničko višje.