Kot smo že poročali, popoldne je prišlo do napada neznanca na poslanca SDS Branka Grimsa. Ta je po napadu na portal Siol.net povedal, da je doživel resen fizični napad na poti iz parlamenta na stopnicah v parkirišče Maxija. "Neznan moški je pritekel za menoj in me silovito porinil po stopnicah. Če bi padel, bi se lahko ubil. Ko sem se lovil, da ne bi padel, me je še močno pljunil od zadaj po laseh in hrbtu." Grims je dogodek že prijavil policiji, preiskava poteka.
Napad je na Twitterju že objavil prvak SDS-a Janez Janša, odzvali so se tudi na Inštitutu 8. marec, katerega direktorica Nika Kovač je tudi doživela napad neznancev v Ljubljani. Na Inštitutu so napad na Grimsa že obsodili.
V Inštitutu obsojamo napad na poslanca Grimsa pred Državnim zborom.
— Inštitut 8. marec (@8Marec) October 28, 2022
Nasilje nikoli ni rešitev.
Odzvala sta se tudi oba predsedniška kandidata. Anže Logar je napisal, da ostro obsoja napad na poslanca ter da je pomembno, da se v vseh primerih fizičnega nasilja čim prej odkrije storilce in sproži ustrezne postopke. "Nasilje in nestrpnost je treba nemudoma ustaviti, Slovenija potrebuje dialog in sodelovanje!"
Ostro obsojam napad na poslanca @Drzavnizbor @BrankoGrims1 Pomembno je, da se v vseh primerih fizičnega nasilja čim prej odkrije storilce in sproži ustrezne postopke. Nasilje in nestrpnost je treba nemudoma ustaviti, Slovenija potrebuje dialog in sodelovanje!
— Anže Logar (@AnzeLog) October 28, 2022
Nataša Pirc Musar pa je zapisala, da je potrebno imeti do nasilja ničelno toleranco. "Potruditi se moramo, da se bomo spoštljivo pogovarjali. Vsi. Tudi s tistimi, s katerimi se ne strinjamo."
Do nasilja je potrebno imeti ničelno toleranco. Potruditi se moramo, da se bomo spoštljivo pogovarjali. Vsi. Tudi s tistimi, s katerimi se ne strinjamo. https://t.co/DdFfrJOnvZ
— Nataša Pirc Musar (@nmusar) October 28, 2022
🍓 Vroča dekleta čakajo na vas na 👉 𝗦𝗲𝘅𝘁𝗼.𝗹𝗶𝗳𝗲
Tudi Nika pretirava z podvezo! Gledališče za male otroke!
A zdj ko je pa poslanec,se pa na dolgo govori piše pa seveda napad na sds.Tistega gospoda,ko so ga ubili še prej pretepli v gozdu,je blo glih za kratke članke,kot muha enodnevnica.Pa kdo je on,da bo zdj cela slovenija lovila… ...prikaži več njegovega napadalca, ko je bil nasred lj.napaden?!Aja oni so nad nami in nad bogovi.Zmeraj najbol bogi prebogi!