16 ogledov

Atletico po točkah ujel Barco

Santi Mina, Valencia EPA
Barcelona, ki je še pred nekaj tedni zanesljivo hodila k novemu naslovu, je doma klonila proti Valencii (1:2). Atletico Madrid ima zdaj enako število točk kot Barca.

Barcelona je v La Ligi nazadnje slavila 12. marca, ko je na Camp Nou s kar 6:0 premagala Getafe, a nato so ob izpadu iz Lige prvakov sledili remi proti Villarrealu, ter porazi z Real Madridom, Real Sociedadom in zdaj še z Valencio. V zadnjih štirih kolih so Katalonci tako osvojili le točko.

Tokratno tekmo proti netopirjem so sicer dobro odprli, si priigrali nekaj lepih priložnosti, a jih niso izkoristili, zelo slab je bil skozi celoten dvoboj v napadu predvsem Neymar. V 24. minuti pa je Camp Nou v tem večeru prvič onemel. Ob podaji Guilherma Siqueire je žogo v lastno mrežo preusmeril Ivan Rakitić. Barcelona je pritiskala za izenačenje, a je v sodnikovem dodatku prvega polčasa prejela še en zadetek. Po dolgi akciji Valencie je nekoliko z leve strani pred Claudia Brava prišel sam Santi Mina in z diagonalnim strelom zadel za 0:2. To je bil prvi strel netopirjev v okvir tekmečevih vrat.

Ob izjemno razpoloženem vratarju Diegu Alvesu so gostje do 63. minute ohranjali prednost dveh zadetkov, nato pa je Jordi Alba v sredini kazenskega prostora našel Lionela Messija. To je bil 500. gol Argentinca v karieri. Barca je bila ob zaključku napadov še naprej nezbrana, v protinapadih pa so dve lepi priložnosti zapravili tudi gostje. Najlepšo priložnost za izenačenje je imel ob koncu tekme Gerard Pique, ki pa je popolnoma neoviran z nekaj metrov okroglo usnje poslal mimo gola.

Že popoldne se je z Barcelono točkovno izenačil Atletico Madrid, ki je doma s 3:0 ugnal Granado reneja Krhina, ki je igral do 64. minute. Med strelce se je znova vpisal tudi Fernando Torres. Ta je zadel že na štirih tekmah zapored, kar mu ni uspelo že vse od marca 2010. Real za Barco in Atleticom zdaj zaostaja le točko.