16 ogledov

Nepremagani Oblak spet na vrhu

Atletico Madrid veselje EPA
Madridski Atlético je z zmago na zahtevnem gostovanju v Vigu ponovno prehitel Barcelono na prvem mestu španske La Lige.

Atlético Madrid je na sklepni tekmi 19. kola La Lige gostoval pri Celti v Vigu in prišel do pomembne zmage na vročem terenu (0:2). Jan Oblak je celotno tekmo branil vrata gostov. Veliko dela ni imel in spet je ostal nepremagan. Še dvanajstič v letošnjem prvenstvu.

V izenačenem prvem polčasu gledalci niso videli zadetkov. Na začetku nadaljevanja je po dobri podaji Luciana Vietta mrežo domačih načel Antoine Griezmann, zmago pa je v 80. minuti potrdil rezervist Yannick Fereira Carrasco.

Zmagi tudi za Barcelono in Real

Atlético je spet na prvem mestu, ima dve točki več od Barcelone, ki pa ima odigrano tekmo manj. Katalonci so s hat-trickom Lea Messija in golom Neymarja v soboto visoko premagali Granado (4:0), za katero je Rene Krhin igral v prvem polčasu.

Real Madrid je na debiju Zinedina Zidana potolkel Deportivo (5:0). Tri gole je zabil Gareth Bale, dva pa Karim Benzema.