118 ogledov

Real s šestico tik za Atléticom

Cristiano Ronaldo Karim Benzema Isco Real Madrid Espanyol EPA
Na sklepni nedeljski tekmi španske La Lige je Real Madrid zanesljivo premagal Espanyol (6:0).

Real Madrid je proti Espanyolu začel silovito in že po dobre četrt ure vodil s 3:0. Prvi je zabil Karim Benzema, drugi Cristiano Ronaldo iz enajstmetrovke, ki jo je sam priboril, kot tretji pa James Rodríguez

Izid polčasa je v 45. minuti z izjemno individualno akcijo postavil Ronaldo. V drugem delu Portugalec zadel še z glavo, končni izid pa je bil dosežen v 86. minuti, ko je Rubén Duarte dosegel avtogol (6:0).

V nedeljo so gledalci na Mestalli videli še presenetljiv poraz Valencie, boljši je bil asturijski Sporting (0:1). Sevilla je doma odpravila zadnjeuvrščeni Levante (3:1).

Poraz za Oblaka in Krhina

Že v soboto je bil na sporedu veliki derbi kola med Barcelono in madridskim Atléticom, ki so ga dobili Katalonci (2:1).

Granada Reneja Krhina (ta je igral od 77. minute) je minimalno klonila na gostovanju pri letos odličnem Villarrealu (1:0).

Barcelona ohranja razliko

Še naprej z 51 točkami vodi Barcelona, Katalonci imajo odigrano tekmo manj od najbližjih zasledovalcev. Drugi je Atlético z 48 točkami, tik za moštvom Jana Oblaka je madridski Real.

Krhinova Granada je v coni izpada, a so razlike na dnu lestvice zelo majhne.