8 ogledov

Dream team gladko preko Francozov

kevin durant dream team francija Reuters
Ameriška košarkarska reprezentanca je v uvodni tekmi olimpijskega turnirja gladko premagala Francijo, ki je bila dostojen nasprotnik le v prvi četrtini. Do zmage tudi Španija.

kobe bryant zda francija london 2012 | Avtor: EPA EPA
V prvi četrtini so se Francozi dobro kosali s prvimi favoriti olimpijskega turnirja, ki so po prvih desetih minutah vodili le za točko, rezultat je bil 22:21. V drugi četrtini pa je Dream team stopil na plin in ta del tekme dobil s kar petnajstimi točkami razlike ter tako praktično že odločil dvoboj.

Vodstvo so Američani v tretji četrtini še povečali, v zadnjih desetih minutah pa rutinirano zadržali razliko in odpočili ključne igralce.

Najučinkovitejši pri ZDA je bil Kevin Durant, ki se je ustavil pri 22 točkah, 14 jih je dodal Kevin Love, 10 Kobe Bryant, LeBron James pa je dosegel 9 točk. Pri Francozih je 12 točk dosegel Traore, 10 Tony Parker in 9 Boris Diaw.

V derbiju kroga Argentina premočna za Litvo

darius songalia hernan jasen argentina litva london 2012 | Avtor: EPA EPA
Košarkarji Argentine so dokaj zlahka premagali Litvo, in sicer s 102: 79. Čeprav Litva po svojih kvalitetah sodi v sam svetovni košarkarski vrh pa tokrat niso bili konkurenčni izjemnim Južnoameričanom. Najbolj razpoložen je bila Louis Scola, ki je dosegel 32 točk, levji delež pa sta prispevala še Manuel Ginobili (21) in Carlos Delfino (20). Slednji je samo v drugi četrtini zadel štiri trojke in Argentinci vodstva do konca niso več izpustili iz rok. Pri Litvi je največ točk dosegel Linas Kleiza, ki je končal pri dvajsetih.

Španci preskočili Kitajce

Tekmovanje so prepričljivo začeli tudi Španci. Pau Gasol in soigralci so za "ogrevanje" s 97:81 ugnali Kitajce. Najboljša igralca Španije sta bila igralca iz lige NBA Pau Gasol, ki je dosegel 21 točk in ujel 11 odbitih žog, ter Sergi Ibaka s 17 točkami. Pri Kitajcih je izstopal član Dallas Mavericks Yi Jianlian, ki je končal pri 30 točkah in 12 skokih, medtem ko je Wang Zhizhi, prvi Kitajec, ki se je preizkusil v ligi NBA, prispeval 15 točk.