9936 ogledov

Prvi udarec v "slovenski" skupini zadali Španci

EP v odbojki Španija Bolgarija Epa Prizor s tekme med Španijo in Bolgarijo.
Na evropskem prvenstvu v odbojki je bila odigrana uvodna tekma skupine B.

Odbojkarska reprezentanca Španije je v okviru 1. kola skupinskega dela v Varni premagala gostiteljico Bolgarijo (3:1). V sredo se bo v tej skupini Slovenija pomerila z Ukrajino, Hrvaška pa s Finsko.

Španci so brez pretiranih težav dobili uvodna niza, preden so se prebudili domačini in znižali zaostanek. Vseeno so bili španski odbojkarji znova boljši v četrtem in dobili svojo prvo tekmo na prvenstvu.

V skupini D v Tel-Avivu so Izraelci ugnali Grke (3:2). Na veselje domačih navijačev Izraelci zanesljivo dobili prvi niz, a je tesen drugi pripadel Grkom. Ti so dobili tudi naslednjega, vendar se gostitelji niso predali in izid poravnalni na 2:2, nato pa dobili še zadnjega za zmago.