118 ogledov

Hercogova izločila eno izmed nosilk, Juvanova in Zidanškova odlični, a prekratki

Polona Hercog
Hercogova edina Slovenka v drugem krogu Pariza.

Slovenska teniška igralka Polona Hercog je uspešno začela odprto prvenstvo Francije v Parizu. V prvem krogu je s 4:6, 6:2 in 8:6 premagala 32. nosilko, Belorusinjo Aliaksandro Sasnovič. V 2. krogu jo čaka Američanka Jennifer Brady.

Igralki sta dvoboj začeli v nedeljo, a ga je v tretjem nizu pri rezultatu 3:3 prekinil mrak. Po vrnitvi na igrišče je danes Hercogova takoj izgubila svoj servis, a dobila naslednjo igro na servis tekmice. Scenarij se je ponovil še v dveh igrah, nato pa je Slovenka dobila svoj servis, a tudi Rusinja, tako da sta bili izenačeni tudi pri 6:6. A naslednji igri je dobila Štajerka in se tako veselila lepe zmage.

Iz konkurence pa sta že izpadli še dve nosilki. Nekdanjo prvo igralko sveta in 13. nosilko, Danko Caroline Wozniacki, je v treh nizih izločila Rusinja Veronika Kudermetova, 18. postavljeno igralko, Nemko Julio Goerges pa v dveh nizih Estonka Kaia Kanepi.

Juvanova odlično izkoristila ponujeno priložnost

Slovenska teniška igralka Kaja Juvan je na odprtem teniškem prvenstvu Francije v Parizu dobila priložnost za nastop kot srečna poraženka, danes pa je v prvem krogu po razburljivem dvoboju morala priznati premoč Romunki Sorani Cirstea s 5:7, 6:4, 5:7.

kaja juvan Debi Šport Fantastična novica za 18-letno Slovenko Kaja Juvan OP Francije Šport 18-letna Slovenka za las ob nastop na glavnem turnirju

Šele 18-letna Ljubljančanka je na tekmovanju v Parizu nadomestila šesto nosilko Čehinjo Petro Kvitovo, ki je nastop odpovedala zaradi poškodbe. Prva nasprotnica Juvanove je bila danes 84. igralka svetovne lestvice Romunka Sorana Cirstea.

"Da bom igrala, smo izvedeli ob prijavi na ogrevanju. Zaradi tega kakšnih nevšečnosti ni bilo, tega smo se razveselili, bila pa sem kar malce šokirana," je za STA iz Francije sporočila Juvanova.

Kaja Juvan | Avtor: Profimedia Profimedia

Juvanova, ena od slovenskih junakinj lanskih mladinskih olimpijskih iger v Argentini, je po Barbari Mulej, ki ob premieri na odprtem prvenstvu Avstralije 1992 še ni bila polnoletna, Katarini Srebotnik in Poloni Hercog četrta najmlajša Slovenka z nastopom na turnirju za grand slam.

Priložnost je na igrišču Suzanne Lenglen dobro izkoristila, čeprav je bila tudi v igri za napredovanje. Dobila je prvi niz s 7:5, potem pa izgubila drugega s 4:6, čeprav ga je bolje začela in vodila s 4:2, vendar se je Romunka vrnila in s štirimi dobljenimi igrami nadoknadila zaostanek in izenačila skupni izid.

Dramatično pa je bilo v tretjem nizu, saj je njena tekmica vodila že z 2:0, pa je Juvanova nato izenačila in tudi povedla. Po 4:2 in 5:3 je imela lepo priložnost, da bi dvoboj končala in se uvrstila naprej, toda ni je izkoristila. Z dvojno napako je tekmici podarila "break" za znižanje na 4:5, v nadaljevanju pa je bila spretnejša in srečnejša Romunka, niz pripeljala do zmage s 7:5 in si po skoraj dveh urah in pol zagotovila 2. krog, kjer bo njena tekmica boljša iz dvoboja med Španko Aliono Bolsovo in Rusinjo Vero Zvonarevo.

"Dvoboj je bil na splošno v redu, v prvem nizu sem bila malce živčna, saj sem prvič igrala na tako velikem stadionu. Toda igrala sem dobro, v drugem in tretjem nizu me je malce mentalno zmanjkalo, pa tudi noga me je začela boleti," je pojasnila Juvanova, ki bo v naslednjih dneh videla, kako resne so težave z nogo.

Zidanškova priznala premoč po treh nizih

Slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek pa je na odprtem prvenstvu Francije v Parizu v 1. krogu izgubila proti Belgijki Elise Mertens, 20. nosilki, s 4:6, 6:3 in 2:6.

Tamara Zidanšek | Avtor: Epa Epa

Zidanškova, 60. igralka sveta, je v prvem nizu izgubila dve igri na svoj servis, odločilna je bila deveta, ki jo je nato Belgijka unovčila za zmago. V drugem nizu je Slovenka izgubila servis v tretji igri, a se ni predala, v šesti in osmi igri je z "breakoma" prišla do zadostne prednosti za izenačenje v nizih.

Tamara Zidanšek WTA Šport Zidanškova brez češnje na vrhu torte

Tretji niz se ni dobro začel za slovensko predstavnico, Mertensova je namreč v drugi igri naredila "break". Že v naslednji igri je Zidanškova vrnila z enako mero, a se takoj zatem spet znašla v zaostanku z 1:3. Belgijka je dobila tudi šesto igro, na servis Zidanškove, prišla do velike prednosti s 5:1, niz pa dobila na 6:2.

Bedene moral priznati premoč Ćoriću

Na odprtem prvenstvu Francije v Parizu je v konkurenci posameznikov izpadel eden do dveh slovenskih predstavnikov Aljaž Bedene. V obračunu s 15. igralcem lestvice ATP Hrvatom Borno Ćorićem je Bedene, trenutno 95. igralec sveta, klonil po štirih nizih z 1:6, 7:6 (4), 4:6 in 4:6.

Bedenetu je žreb namenil 13. nosilca Roland Garrosa Ćorića. Začetek je kazal, da bo dvoboja hitro konec, saj je Hrvat prvi niz dobil ekspresno s 6:1.

A se je Bedene potem vrnil, boj s Ćorićem pa je bil napet. V drugem nizu je Slovenec vseskozi lovil tekmeca, nadoknadil zaostanek s 4:5 in 5:6, potem pa slavil po podaljšani igri.

Aljaž Bedene | Avtor: Epa Epa

Današnji dvoboj Bedene - Ćorić je bil njun četrti medsebojni, Bedene pa je skušal skupni izid v zmagah izenačiti na 2:2, do danes edino zmago je dosegel v Montpellierju pred dvema letoma.

Zgodba v tretjem in četrtem nizu pa ni šla po željah slovenskega prvega loparja. Hrvat je bil vselej za korak spredaj, Bedene se je v tretjem približal na 3:4, a izgubil s 4:6. Podobno pa je bilo potem v zadnjem: Bedene je vodil na začetku, toda po 2:1 in 3:2 je pobudo prevzel hrvaški tekmec ter nato dvoboj pripeljal do zanj srečnega konca in zmage s 6:4 v zadnjem nizu.